۷ راه برای ارتقای کسب و کارهای کوچک به سطح بالاتر

۷ راه برای ارتقای کسب و کارهای کوچک به سطح بالاتر

هفت مورد از نکاتی که یک کسب و کار کوچک باید در نظر داشت هباشد تا بتواند خود را به رشد و مرحله بعدی خود برساند در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است .

اشتراک گذاری

کل بازدیدها : ۹۱۰بازدید های امروز : ۲

بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک موفق حداقل یک چیز مشترک دارند: توانایی دیدن تصویر بزرگ و تصور اینکه موفقیت آنها فردا چگونه خواهد بود. در اینجا برخی از فعالیت هایی که صاحبان کسب و کارهای کوچک موفق انجام می دهند تا تمرکز خود را بر روی آینده متمرکز کنند و به حرکت رو به جلو ادامه دهند، آورده شده است. خیلی مهم است که شما در ابتدای کسب و کار خود قدم های درستی بردارید و به درستی به سمت اهداف خوبی که برای مجموعه خود در نظر گرفته اید پیش بروید ممکن است با کوچکترین اشتباهی کسب و کار خود را به سمت شکست و ضرر دهی سوق دهید بنابراین بایستی کاملا آگاهانه و هوشمندانه بایستی اقداماتی انجام دهید که شما را روز به روز به مراحل بالاتری ببرد و برند شما را در میان افراد زیادی مطرح بسازد .

۱ . از تنظیم هدف برای پیشروی مرزهای خود بهره ببرید

تنظیم هدف می تواند راهی عالی برای روشن کردن تمرکز، اندازه گیری پیشرفت و پیگیری دستاوردها باشد. همچنین تعیین اهداف یعنی پیشروی از مرزهایی که تا کنون داشته اید و خارج شدن از منطقه امنی که ممکن است در آن بوده باشید ، ایجاد یک برنامه برای این رشد در قالب اهداف بلندمدت و کوتاه مدت، یک طرح تجاری یا حتی تکالیف هدفمند می تواند به کسب و کار شما کمک کند تا به سطوح جدیدی از موفقیت برسد. در هدف گذاری توجه به موارد زیر میتواند برای شما بسیار اثربخش باشد .

  • مشخص بودن : از توصیفات قوی و کلمات عملی برای بیان آنچه می خواهید به دست آورید استفاده کنید.
  • قابلیت اندازه گیری : آیا داده هایی وجود دارد که بتوانید از آن استفاده کنید، مانند ترافیک اینترنتی یا فروش؟
  • قابل دستیابی : اهداف شما باید طولانی باشد، اما نه آنقدر دور از دسترس که هیچ راهی برای دستیابی به آنها وجود نداشته باشد.
  • مرتبط بودن : موضوعاتی مانند سرنخ های مشتری، سودآوری، فروش و غیره همگی اهداف مرتبط برای یک کسب و کار هستند.
  • زمانبندی : زمانی بایستی مشخص باشد که اهدافتان در آن بازه زمانی اجرایی شده باشد .

۲ . تمرکز بر روی مشتریان

توانایی حفظ مشتریان مطلوب نقش مهمی در موفقیت مداوم یک تجارت کوچک دارد. نه تنها داشتن مشتریان دائمی به معنای درآمد منظم است، بلکه مشتریان خوشحال نیز می توانند بازاریابی شبکه ای قدرتمندی را ارائه دهند. یعنی آنها برای شما به دلیل خدمات یا محصولات خوبی که برای آنها داشته اید مشتری بیاورند .
همراه با ارائه یک محصول یا خدمات استثنایی به مشتریان خود، می توانید با تمرکز بر خدمات مشتریان، آنها را مجدد تشویق کنید که از شما خرید نمایند یا خدمات شما را سفارش دهند . این به معنای درخواست و اقدام در مورد بازخورد، رسیدگی سریع و کامل به مسائل و شکایات، و قابل دسترس بودن و پاسخگو بودن است.

۳ . به یادگیری مستمر متعهد شوید

شما باید درک کنید که مهم نیست چقدر در زمینه کاری خود اطلاعات دارید ، همیشه چیزهای بیشتری برای یادگیری و استفاده برای موفقیت بیشتر وجود خواهد داشت. حتی اگر زمان یا تمایلی برای یادگیری در یک محیط کلاسی سنتی ندارید، راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید دانش خود را ارتقا دهید و به یادگیری ادامه دهید تا کسب‌وکارتان بتواند به پیشرفت خود ادامه دهد. یادگیری مستمر می تواند به شکل آموزش آنلاین، برنامه های خود گام، فرصت های مشارکتی، راهنمایی و حتی مطالعه باشد.

۴ . نحوه تفویض اختیار را بیاموزید

چه در ابتدا کارمندانی استخدام نمایید یا از دوستان اشنایان یا اعضای خانواده برای مجموعه خود بهره ببرید اینکه چطور از آنها کار بخواهید و وظای آنها را تعیین نمایید میتوان پلی بین اوج کسب و کار شما یا شکست آن باشد .
بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک عادت دارند به جای کمک گرفتن از دیگران، کارهای مختلفی را خودشان انجام دهند.بنابراین، شناسایی وظایفی که خودتان نیازی به انجام آنها ندارید و محول کردن کار به شخص دیگری می تواند چالش برانگیز باشد با این حال، هنگامی که بر این چالش غلبه کردید، زمان بیشتری برای اختصاص دادن به کاری که میتواند برای شما بهترین باشد را انجام بدهید یعنی کسب و کار خود را توسعه دهید.

۵ . بهره وری خود را افزایش دهید

برخی از کارهایی که شما به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک انجام می دهید، عادی خواهد بود. وظایف روزانه مختلفی وجود دارد که باید انجام شود تا کسب و کار شما به خوبی اجرا شود. هرچه در تکمیل وظایف مدیریت کسب و کار روزانه (آنهایی که به دیگران محول نمی کنید) موثرتر باشید، کسب و کار کوچک شما پتانسیل بیشتری برای موفقیت بیشتر دارد. شما می توانید بهره وری خود را با توسعه سیستم هایی برای ساده سازی این فرآیندها افزایش دهید.

۶ . با تکنولوژی های روز هماهنگ باشید

فناوری در هر کسب‌وکاری نقش دارد، بنابراین همه صاحبان کسب‌وکارهای کوچک نه‌تنها می‌توانند از درک فناوری که مستقیماً بر آنها تأثیر می‌گذارد، بلکه از پیگیری چگونگی تغییر آن نیز بهره ببرند. همگام شدن با فناوری جدید و در حال تغییر می تواند به صاحبان مشاغل کوچک کمک کند تا تصمیمات بهتری بگیرند. و می تواند به صرفه جویی در هزینه، زمان و سایر منابع کمک کند.

۷ . فعالیت های بازاریابی خود را تغییر دهید

تغییر مداوم، آزمایش و ترکیب فعالیت‌های بازاریابی شما می‌تواند راهی ارزشمند برای دیدن اینکه چه چیزی کار می‌کند، چه چیزی خوب نیست و چه نوع نتیجه‌ای ایجاد می‌کند، باشد. بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک می دانند که چگونه بازاریابی آنلاین و بازاریابی رسانه های اجتماعی می تواند پویایی جدیدی به تبلیغ کالاها و خدمات آنها بیافزاید. موفق‌ترین کسب‌وکارهای کوچک مایلند در کنار فعالیت‌های بازاریابی آفلاین، راه‌های جدید بازاریابی آنلاین را کشف کنند تا ببینند چه چیزی بیشترین علاقه را ایجاد می‌کند. در این مقاله " معرفی تمامی راه های تبلیغات رایگان آنلاین " میتوانید تمامی راه های تبلیغاتی آنلاین رایگان را مشاهده نمایید .

در حالی که لازم نیست همه این فعالیت ها را یکجا انجام دهید، اکثر صاحبان کسب و کارهای کوچک موفق راهی برای انجام آنها در طول زمان پیدا می کنند. برای به دست آوردن شتاب، با یک یا دو مورد که قبلاً با روش اداره کسب و کار شما همسو هستند شروع کنید و سپس شروع به ایجاد تغییرات کنید تا به تدریج سایرین را با هم ترکیب کنید.

  • پاسخ به چند سوال متداول :

مراحل کلیدی برای شروع بهبود کسب و کار چیست؟
گام های کلیدی برای شروع بهبود کسب و کار عبارتند از: هدف گذاری، تمرکز بر مشتریان، پیگیری پیشرفت خود از طریق نوعی معیار، یادگیری مداوم، همگام شدن با روندهای فناوری، و جستجوی تاکتیک های بازاریابی کم هزینه و با تاثیر بالا.

چه راه هایی برای تبلیغات کسب و کار من مناسب است ؟
در مقاله " انواع روش های تبلیغات در ایران با بررسی کامل " که توسط نویسندگان این مجموعه نوشته شده است به بررسی کلیه روش های تبلیغاتی در ایران که میتوانید برای کسب و کار خود انتخاب نمایید پرداخته است .