انواع روش های تبلیغات در ایران با بررسی کامل

انواع روش های تبلیغات در ایران با بررسی کامل

انواع روش های تبلیغاتی قابل استفاده و کاربردی در ایران را در این مقاله بخوانید ، با بررسی کامل و راهنمایی برای تبلیغات پر بازده شما

اشتراک گذاری

کل بازدیدها : ۵۹۴بازدید های امروز : ۱

اگر که نمیدانید که برای معرفی محصول یا خدمات خود چه تبلیغاتی کنید و از تبلیغات بیهوده و بی بازده خسته شده اید این مقاله را دنبال کنید تا بتوانید برای تبلیغات کسب و کار یا محصول خود کلی ایده بیابید و از آنها برای رشد کسب و کار و برند خود بهره ببرید . پس دراین مقاله با عنوان انواع روش های تبلیغات در ایران همراه ما باشید .
امروزه روز با توجه به پیشرفت چشمگیر فضای مجازی، ایجاد یک تبلیغ هوشمندانه تنها نیمی از نبرد شما با سایر رقبا می باشد است . شما در جنگ واقعی زمانی برنده می شود که راهی پیدا کنید تا از هزاران آگهی دیگر که مشتریانتان هر روز می بینند بالاتر بروید و نظر مخاطبان خود را جلب نمایید . برای موفقیت در این مسیر بایستی تمام خلاقیت خود را به کار ببرید و اطلاعات تبلیغاتی زیادی را کسب کنید تا بتوانید بهتر عمل کنید . همچنین در ادامه مواردی که میتواند به شما در این مسیر کمک کند را آورده ایم .
همچنین به شما توصیه میکنیم بعد از خواندن این مقاله به نوشته " معرفی تمامی راه های تبلیغات رایگان آنلاین " نیز مراجعه نمایید زیرا در این مقاله تمامی روش های تبلیغات رایگان اینترنتی ذکر گردیده است .

ایده های نوآورانه بازاریابی در شبکه های اجتماعی

بازاریابی رسانه های اجتماعی راهی آسان برای به دست آوردن بهترین سود نسبت به بودجه بازاریابی و تبلیغات شماست. از آنجایی که مطالب بسیار زیادی در شبکه های اجتماعی همواره در حال بارگذاری است شما باید روش های را امتحان کنید که در زمان مشاهده مطلب ، تصویر یا ویدیوی شما مخاطبان بر روی آن مکث و به آن توجه نمایند . روش های زیر در این خصوص میتواند به شما کمک کند :

۱ . معرفی شما به وسیله مشتریانتان

با تشویق و پیش بینی راهکارهایی از مشتریان خود بخواهید که شما را به دیگران و همچنین دوستان و آشنایان خود معرفی نمایند و خدمات یا محصولات شما را در رسانه های خود به اشتراک بگذارند با اینکار میتوانید به آنها تخفیف یا درصدی از فروش یا یک هدیه ای را اختصاص بدهید . تبلیغات دهان به دهان به این شکل میتواند بسیار برای شما اثربخش باشد .

۲. با اینفلوئنسرها ارتباط برقرار کنید

کار با اینفلوئنسر تبدیل به یک روش بازاریابی و تبلیغات اثربخش شده است . در کلیه شبکه های مجازی همچون اینستاگرام و یوتیوب افراد بسیار زیادی هستند که دارای مخاطبان زیادی هستند که هم میتواند مخاطبان آنها عموم مردم باشد و یا اینکه تخصصی تر زیرا بسیاری از افراد هستند که تنها در یک حوزه خاص تبدیل به اینفلوئنسر شده اند و مثلا آشپزی ، آموزش موارد مختلف ، عکاسی ، طراحی سایت و سئو و... که تبلیغات توسط آنها میتواند بسیار مفید باشد .
برای تبلیغات با اینفلوئنسر ها حتما نیازی نیست که با کسانی کار کنید که فالورهای بسیار زیادی دارند تا نتیجه بگیرید بلکه شما میتوانید با شناسایی بلاگرهای حوزه تخصصی خود با رقم های پایین تر به نتایج بهتری هم برسید .اینفلوئنسرهایی را انتخاب کنید که با ارزش ها و حال و هوای برند شما مطابقت دارند.

۳. یک مسابقه با هدیه برگزار کنید

چیزهای رایگان .... قطعا مشتریان عاشق آن هستند . مسابقه ای را ترتیب دهید و جوایزی برای آن در نظر بگیرید که مخاطبانتان به دنبال آن هستند و برای آنها جذابیت زیادی دارد ، اما به یاد داشته باشید، هدایا فقط زمانی کار می کند که در ازای آن چیزی بخواهید. به عنوان شرط لازم برای ورود، از افراد بخواهید که برند شما را دنبال کنند (اگر قبلاً دنبال نکرده اند)، شما را در صفحه خود نمایش دهند و یا اینکه در مطالب شما دوستی را تگ کنند و بدین ترتیب میتوانید منتظر افزایش تعامل پیج خود باشید .

۴ . با برند ها یا سایر افراد همکاری داشته باشید

با نام تجاری یا حساب کاربری که مکمل اکانت شماست، اما رقیب مستقیم شما نیست، میتوانید همکاری کنید. یک پروژه همکاری راه اندازی کنید، برای یک هدف خوب به همراه هم بپیوندید، یا فقط با یک پست حمایت شده، یکدیگر را در شبکه های اجتماعی خود معرفی کنید. قطعا این میتواند یهرابطه سودمندانه دو طرفه باشد

۵ . از ویدیو های جذاب استفاده کنید

استفاده از تصاویر ثابت در اینستاگرام را متوقف کنید و در پست ها و استوری خود شروع به قراردادن ویدیو بکنید ، ویدیو نه تنها در انتقال پیام شما جذاب تر و بهتر است، بلکه زمان و فضای بیشتری برای خلاقیت در اختیار شما خواهد گذاشت . شما میتوانید با مراجعه به وب سایت یا اینستاگرام مجموعه تیزرمیکر به راحتی و با قیمت های عالی تیزرهای جذاب برای استوری و یا پست های خود سفارش دهید تا پیجی به مراتب بهتر داشته باشید و مخاطبان زیادی را جذب نمایید

۶ . نظرات مشتریان خود را به نمایش بگذارید

نمایش نظرات مشتریان میتواند در اعتماد سازی و افزایش فروش شما بسیار موثر باشد . گلچینی از نظراتی که میتواند برای کاربرانتان جذابیت داشته باشد را چه به صورت تصویر ، صدا یا ترجیحا ویدیو در پیج خود منتشر کنید البته اینکار را به صورت صادقانه و بدون بزرگ نمایی انجام بدید تا مخاطبان بتوانند به آنها اعتماد داشته باشند .

۷ . از ترند ها و مناسبت ها بهره ببرید

از فرصت های پیش آمده بایستی نهایت استفاده را ببرید و از مناسبت ها و ترند های روز سعی داشته باشید برای پیشرفت برند خود استفاده کنید . به خصوص آنهایی که بیشتر با حال و هوای کسب و کار شما سازگارند .

ایده های بازاریابی فیس بوک

پیش از این در سالهای قبلتر سبکه اجتماعی فیس بوک پر طرفدارترین فضای مجازی در میان کاربران ایرانی بود اما اکنون بسیاری افراد دیگر به سراغ آن نمی روند ولی فعالیت در آن برای شما بی ضرر نخواهد بود به خصوص اگر کسب و کار شما با مشتریان خارج از کشور سر و کار داشته باشد . در ادامه ایده هایی را برای تبلیغات در این شبکه اجتماعی قدرتمند خواهیم گفت .

۸ . لایو بگذارید

برگزاری لایو شاید برای شما کمی دلهره آور و مشکل باشد اما تعاملی که لایو فیس بوک ایجاد میکند قابل چشم پوشی نیست . برای لایو خود خلاقیت به خرج دهید و با مخاطبان خود سعی کنید که تعامل خوبی ایجاد کنید . به مخاطبان خود در مورد یک محصول جدید بگویید، پشت صحنه را به آنها ارائه دهید یا فقط به سؤالات آنها پاسخ دهید بدین ترتیب میتوانید برند خود را با چهره خود بیشتر به مخاطبانتان بشناسانید و برای آنها برندتان را ملموس تر کنید .

۹ . از ربات های مسنجر فیس بوک استفاده کنید

امروزه با کمک ربات ها و امکاناتی که برای شبکه های اجتماعی تعریف شده است میتوانید در دایرکت یا مسنجر هایی همچون فیس بوک خلاقیت های بسیاری به خرج دهید و مشتریان خود را تشویق به خرید محصولی جدید کنید یا آنها را به سمت خواسته خود هدایت نمایید

۱۰ . از تصاویر و ویدیوهای اینفوگرافیک استفاده نمایید

این یک ایده چندان خلاقانه نیست بلکه فرصتی برای خلاقیت است. الگوریتم فعلی فیس بوک عاشق محتوای معناداری است که کاربران تمایل به تعامل با آن دارند. ویدیوهای اینفوگرافیک راه بسیار خوبی برای ارائه این موضوع هستند و در عین حال آن شور و حال سرگرم کننده و رسانه های اجتماعی را حفظ می کنند.

تبلیغات اینستاگرام

با این ایده های خلاقانه ایده آل برای اینستاگرام، تسلط بازاریابی خود را در این شبکه اجتماعی نشان دهید .

۱۱ . اینستاگرام را با بلاگرها تصاحب کنید

بلاگرهای حوزه خود را بیابید کسانی که مخاطبانی دارند که میتوانند مشتریان بالقوه شما باشند و یا به موضوع کاری شما علاقمند گردند . اگر بتوانید طیف وسیعی از این بلاگرها را بیابید و همواره در آنها تبلیغ کنید میتوانید به وسیله آنها کاملا شناخته شوید و یا حتی فراتر از آن میتوانید یک فرهنگ خاص را در افراد جامعه هدف خود ایجاد نمایید .

۱۲ . با استوری های خود با کاربران تعامل داشته باشید

استوری‌های اینستاگرام می‌دانند چگونه تعامل را انجام دهند - به‌ویژه زمانی که نظرسنجی‌ها و سؤالات در میان باشد. استوری اینستاگرام میتواند بهترین فرصت برای دیده شدن محصولات یا خدمات شما باشد . همچنین استوری به طرز بسیار یالابی سبب افزایش تعامل و بیشتر دیده شدن برند شما خواهد شد پس برنامه ریزی دقیقی برای فعالیت در استوری های خود داشته باشید .

۱۳. با فالوورهای خود در لایو ها تعامل داشته باشید

درست مانند فیس بوک لایو، اینستاگرام لایو یک پلت فرم قدرتمند برای پاسخ به سوالات و ایجاد روابط است. اینستاگرام هنگام پخش زنده به دنبال کنندگان شما اعلان می فرستد، و همین باعث میشود مخاطبان پیج شما را با دقت بیشتری ببینند و برند شما در خاطر آنها ماندگار شود . ترجیحا در لایو های خود رسمی نباشید و سعی کنید خودمانی و صمیمی با مخاطبان خود تعامل داشته باشید تا آنها با شما راحت باشند و احساس بهتری داشته باشند . برای برگزاری لایو نیازی به امکانات پیچیده ای نیست با کافیست دوربین موبایل خود را روشن کنید و شروع به فیلمبرداری لایو نمایید و موضوعات خود را مطرح نمایید میتوانید از پشت صحنه فعالیت های خود یا محیط کاری خود و موارد اینچنینی لایو بگیرید تا حس اعتماد بیشتری در مخاطبان خود ایجاد نمایید .

۱۴ . تبلیغات گسترده

با ایجاد یک آگهی مخاطب جذب کن میتوانید تبلیغات خود را به صورت گسترده و با طیف وسیعی از افراد تبلیغا نمایید به طوری که ببیننده های زیادی پیج شما را ببینند البته بایستی در جریان باشید که این تبلیغات ممکن است هزینه زیادی برای شما در پی داشته باشد ولی به برند سازی شما کمک فراوانی خواهد نمود .

۱۵ . فعالیت در یوتیوب یا آپارات

این دو سایت را به هیچ عنوان دست کم نگیرید با انتشار ویدیوهای تبلیغتی و آموزشی خود در این دو سایت و سایتهای مشابه میتوانید بازدید کننده های بسیاری را جذب کنید و برند خود را مطرح سازید هچنین اگر دقت کرده باشید در نتایج گوگل نیز ویدوهای آپارات یا یوتیوب قرار خواهد گرفت و همین موجب خواهد شد که از طریق ویدیوهایتان در این سایت ها از گوگل نیز ورودی داشته باشید .

فعالیت منظم در این دو پلتفرم اگر به صورت منظم و پیوسته انجام شود قطعا میتواند نتایج درخشانی را برای شما رقم بزند .

۱۶ . فعالیت در شبکه های اجتماعی تخصصی

برخی از شبکه های اجتماعی هستند که کمی تخصصی تر فعالیت می کنند همچون لینکدین ، پینترست ، تویتر و ... متناسب با موضوع کاری و اهداف خود میتوانید برخی از آنها را بیابید و شروع به تولید محتوا در آنها نمایید تا از طریق آنها رفته رفته مخاطبان علاقمند به حوزه کاری خود را پیدا کنید .

۱۷ . تولید محتوای حرفه ای

Hoe maak ik gratis een blog? - Radar - het consumentenprogramma van AVROTROS

شروع به نوشتن محتوا در سایت خود نمایید تا علاقمندان زیادی را از طریق موتور های جستجو به دست آورید . تولید محتوا هم میتواند در سایت شما اتفاق بیوفتد و هم در ویلاگ ها یا بسترهای مشابه که امکان نویسندگی به شما را میدهند . با تولید محتوا میتوانید تخصص خود را نشان دهید و مخاطبان بسیار خوبی را نیز جذب نمایید . مشابه همین مطلب ما که در حال مطالعه آن هستید و یا سایر نوشته های سایتمان که از طریق آنها به سایت ما مراجعه نموده اید و با برند مجازی مارکت آشنا شده اید .

۱۸ . رپورتاژ آگهی

به انتشار مقاله های شما در سایر سایت ها رپورتاژ می گویند یعنی اینکه شما مقاله را به نگارش بیاورید و آن را به سایتهای دیگر بدهید تا آن را منتشر کنند البته اینکار بیشتر برای بهبود سئو سایت انجام میشود زیرا که در آن مقاله علاوه بر بازدید که از آن سایت خواهید داشت میتوانید تعداد لینک از سایت خود نیز درج نمایید که در اینصورت سایت شما نیز نزد گوگل اعتبار خواهد گرفت و باعث خواهد شد در کلمات کلیدی لینک شده در گوگل رتبه های خوبی بگیرید . که هرچقدر در سیاتهای بهتر و بیشتری رپورتاژ خود را ثبت نمایید میتوانید انتظار داشته باشید که نتیجه بهتری نیز بگیرید .

۱۹ . قرار گرفتن در لیست ها

سایت های بسیاری هستند که لیست های متنوعی ایجاد نموده این که در آنها موارد مختلف را معرفی کرده اند مثلا لیست بهترین شرکتهای قالیشویی در تهران یا بهترین شرکتهای طراحی سایت کرج و موارد مشابه ... برخی از آنها رایگان و برخی با هزینه هایی شما را در لیست خود قرار خواهند داد این لیست ها یکی از بهترین مکان ها برای گرفتن مشتریان جدید میباشد .

۲۰ - برگزاری رویداد

اگر یک محصول جدید را میخواهید رونمایی کنید یا اینگه قصد دارید در تاریخ خاصی فعالیتی را هدف قرار دهید با تبلیغات و تمرکز بر روی آن رویداد میتوانید انتظار بازخورد بهرتی را از آن داشته باشید مثلا برای فروش دوره های آموزشی یا تاریخ مشخصی که در آن تخیفات خاصی را میخواهید در نظر بگیرید با تبلیغات خلاقانه و صحبت و توضیح در مورد آن میتوانید مخاطبان خود را تشویق نمایید که در رویداد مورد نظر شما شرکت کنند .

۲۱ . برای مشتریان خود یک هدیه یا کارت تخفیف ارسال کنید

با هر سفارشی که ارسال می نمایید یا هد سرویسی که برای مشتریان خود انجام خواهید داد میتوانید با ارائه یک تخفیف برای دفعات بعدی یا تخصیص یک هدیه به آنها محبوبیت برند خود را افزایش دهید با اینکار مشتریان وفاداری خواهید داشت و آنها حتی شما را به دوستان و آشنایان خود نیز معرفی خواهند نمود .
شما میتوانید هر محصولی را که برای مشتریان خود ارسال می نمایید به همراه یک کارت یا هدیه کوچک باشد که در آن مواردی ذکر گردد که مشتری مجاب به خرید مجدد از شما بشود .

۲۲ . یک ایونت یا ورکشاپ برگزار کنید

با انجام ایونت ، سمینار یا ورکشاپ میتوانید به طرز بسیار چشمگیری برند خود را معتبر بسازی و در میان رقبا بدرخشید . همچنین برگزاری همچین رویدادهایی به شما کمک می کند که با افراد مشتریان جدید آشنا شوید که سبب می گردد کسب و کار شما متحول گردد .

تبلیغات محیطی را دست کم نگیرید

تبلیغات در کوچه و خیابان ها برای بسیاری از کسب و کارها بسیار اثر بخش است البته اگر درست و اصولی پیاده سازی گردد . در ادامه چند ایده تبلیغات محیطی را با هم بررسی خواهیم نمود .

۲۳ . پخش تراکت

یکی از اصلی ترین و عمومی ترین تبلیغات محیطی پخش تراکت به شکل های مختلف در محله های مد نظر شماست ، اگر تراکت خوبی طراحی نموده باشید و با یک تیم حرفه ای هم عملیات پخش را انجام دهید میتوانید انتظار بازخورد بسیار خوبی را داشته باشید . ویژگی بارز تبلیغات تراکتی این است که شما میتوانید یک محله یا منطه یا بازار خاصی را هدف قرار دهید و تبلیغات هدفمند تری داشته باشید . پخش تراکت میتواند به صورت چسبان بر روی دسوار ، ثابت ، بر روی درب منازل ، خودروها و ... صورت بگیرد .

۲۴ . تبلیغات در سوپر مارکت ها

یکی از راه های نوین پخش تراکت خرید نایلون های پلاستیک و قرار دادن تراکت شما در داخل آنها و تحویل به سوپر ماکت ها می باشد . اکثر قریب به اتفاق سوپر ماکتی ها از این طرح استقبال می کنند زیرا که دیگر هزینه ی نایلون پرداخت نمیکنن و این یک سودمندی دو طرفه می باشد زیرا که تبلیغات شما نیز مستقیم به خانه افراد محدوده مورد نظر شما خواهد رسید .

۲۵ . تراکت داخل مجلات یا روزنامه ها

شما میتوانید با صاحبین دکه ها های روزنامه فروش صحبت کنید و تراکت های خود را داخل روزنامه ها یا مجلات آنها قرار دهید تا به دست مخاطبان شما برسد با اینکار درصد دیده شدن تبلیغات شما افزایش پیدا خواهد کرد

۲۶ . تبلیغات در مجلات یا آگهی نامه ها

مجلات و آگهی نامه هایی هستند که میتوانید با یک قیمت معقولانه در آنها تبلیغات نمایید به عنوان مثال اگر در شهر تهران هستید احتمالا مجلات آگهی پیک برتر را مشاهده نموده اید . شما با پرداخت مبلغی آگهی خود را در یکی از صفحات این مجله یا در نصف صفحه آن میتوانید چاپ نمایید و در مناطقی که در نظر دارید منتشر کنید . آگهی نامه های پیک برتر در چندین منطقه تهران پخش می گردد که شما میتوانید انتخاب نمایید آگهی شما در کدام دسته از مناطق قرار بگیرید . این مدل از تبلیغات به خصوص برای مشاغل محلی بسیار مناسب است .

۲۷ . تبلیغات در بیلبوردها

یکی از تبلیغات محیطی که بسیار گران قیمت و هزینه بر است و معمولا برندهای بزرگ از آن استفاده می کنند تبلیغات در بیلبوردهای شهر و محلات می باشد . این تبلیغات بسیار بر روی برندسازی و افزایش مشتری شما تاثیر دارد و میتواند بسیار اثر بخش باشد . میتوانید با شرکتهایی که این تبلیغات را انجام میدهند تماس بگیرید و از قیمت های آنها مطلع شوید ممکن است برخی بیلبوردها که در مکان ها محلی تر قرار دارند را بتوانید با قیمت مناسب از آن خود کنید تا برند شما در آن محدوده به دیده هزاران نفر برسد .

تبلیغات آنلاین

حال به سراغ روش های تبلیغات در فضای آنلاین خواهیم پرداخت . این روش ها را مطالعه نمایید زیرا که ممکن است برای کسب و کار شما سودمند باشند .

۲۸ . تبلیغات بنری

یکی از راه های تبلیغات در سایت ها تبلیغات بنری می باشد که به احتمال زیاد تا بحال آنها را مشاهده نموده اید برای انجام این تبلیغات بایستی سایت هایی را برگزینید که به موضوع کاری شما نزدیک بوده و بنرهای ثابت یا متحرکی ( بنر گیف ) را در سایزهای مختلف طراحی کنید . این تبلیغات اگر درست و اصولی پیاده سازی گردد و در سایت ها پر بازدید قرار بگیرد میتواند ورودی خوبی را برای سیات شما به ارمغان بیاورد .

۲۹ . سئو یا بازاریابی موتورهای جستجو

سئو یکی از بهترین و پر بازده ترین در میان لیست انواع روش های تبلیغات ما می باشد . برای سئو نیاز است که شما دارای یک سایت باشید که برای آن میتوانید به لینک " خدمات طراحی سایت " مراجعه نمایید ...
بعد از اینکه سایت شما راها ندازی گردید با انجام فعالیت های سئو سایت شما در کلمات کلیدی حوزه کاری شما در نتایج نخست گوگل قرار خواهد گرفت و بدین ترتیب میتوانید منتظر ورود هزاران نفر به سایت خود باشید . بدون شک سئو سایت یکی از بهترین راه های جذب مشتری برای اکثر قریب به اتفاق مشاغل و حوزه های کاری می باشد .

۳۰ . تبلیغات در گوگل

از آنجایی که تبلیغات سئو کمی زمان بر است و چند ماهی نیاز است تا به صورت طبیعی در نتایج نخست گوگل ظاهر شوید شما میتوانید تبلیغات گوگل انجام دهید با انجام تبلیغات گوگل با ازای گرداخت مبالغی به سرویس گوگل ادز سایت شما برای مدت زمانی محدود به نتایج نخست گوگل خواهد آمد و پس از اتمام شارژ از نتایج نخست حذف خواهد گردید و به جایگاه قبلی باز خواهد گشت .
تبلیغات گوگل نیز همانند سئو یکی از بهترین راه های تبلیغات می باشد که اگر با برنامه و هدفمند انجام شود قطعا به یکی از روش های تبلیغات دائمی شما تبدیل خواهد گشت .

در این مقاله بخوانید : تبلیغات گوگل بهتره است یا سئو ؟

۳۱ . تبلیغات در سایت های آگهی

یک راه مناسب و ارزان قیمت برای دیده شدن کسب و کار شما و جذب مشتری درج آگهی در سایتهای تبلیغاتی می باشد . با یک جستجوی سایده در گوگل میتوانید ده ها مورد سایت دایرکتوری و آگهی بیابید که برخی از آنها رایگان و برخی غیر رایگان هستند . برخی از این سایت ها نیز تخصصی تر هستند و ممکن است که برای کسب و کار شما بهر نیز باشند مثلا سایت بهترین باربری برای تبلیغات در حوزه اتوبار و باربری . همچنین سایتهای دیوار و شیپور نیز میتواند بستری عالی برای جذب مشتری باشد .
این تبلیغات را جدی بگیرید زیرا که با کمترین هزینه ها میتوانید هم برند خود را جا بیاندازید و هم اینکه مشتری جذب نمایید

۳۲ . تبلیغات ایمیلی

تبلیغات ایمیلی بیشتر مناسب سایت هایی است که برای مخاطبان و مشترکان خود ارسال می کنند اما برخی از افراد و مجموعه ها هستند که میتوانند برای شما به بانک ایمیل هایی که دارند یا اینکه شما در اختیار آنها می گذارید ایمیل انبوه ارسال نمایند مثلا اگر در حوزه مشاوره تحصیلی فعالیت می کنید میتوانید به بانک ایمیل دانشجویان ایمیل انبوه ارسال کنید .
به وسیله سرویس هایی همچون میل چیمپ یا میلر لایت میتوانید به تعداد قابل قبول اما محدودی ایمیل انبو ارسال نمایید .

۳۳ . تبلیغات متنی یا بک لینک

احتمالا در سایت های سرگرمی یا خبری همچون سایت " مجله عمومی " دیده اید که در ستون های کناری یا در پاورقی سایت عنوانی وجود دارد به اسم تبلیغات متنی یا سایت دوستان یا موارد مشابه ....
شما با پرداخت هزینه ای میتوانید سایت خود را در آن قسمت ها به مدت مشخص قرار بدهید که در اینصورت هم سایت شما دارای ورودی از آن سایت خواهد شد و هم سبب افزایش رتبه شما در گوگل خواهد گشت .

۳۴ . تبلیغات ویدیویی

با ساخت یک ویدیو یا تیزری جذاب میتوانید در سایت هایی همچون آپارات ، نماشا و ... و حتی در سایتهای ویدیویی خارجی همچون یوتیوب تبلیغات نمایید . این تبلیغات شاید کمی گران باشد اما بدون شک برند شما به خوبی دیده خواهد شد و باعث میشود که در ذهن افراد بسیاری بمانید . برای ساخت تیزر تبلیغاتی جذاب هم میتوانید به لینک " ساخت تیزر تبلیغاتی " مراجه نمایید .

۳۵ . ثبت کسب و کار در نقشه گوگل

Do You Want Your Business To Show Up On Google Maps? Here Are 3 Things You Must Consider - SpotOn

با ثبت کسب و کار خود در نقشه گوگل در مکانی که هستید این شانس را خواهید داشت که در نتایج محلی نمایان شوید یعنی اینکه اگر فردی کلمه طراحی سایت را جستجو نمود قسمتی از جایگاه صفحه اول گوگل به قسمت نقشه و مشاغلی که به شما نزدیکتر هستند اختصاص دارد .

۳۶ . تبلیغات پاپ اپ

یکی از شیوه های تبلیغاتی اینترنتی که البته امروزه کمتر استفاده میشود تبلیغات پاپ اپ می باشد به اینصورت که شما زمانی که وارد وب سایتی میشود به یکباره تبلیغ شما ظاهر میگردد یا اینکه سایت شما ندر یک پنجره جدید باز میشود . قبل تر استفاده از این روش بین کسب و کارهای اینترنتی رایج بود ولی در حال حاضر کمتر کسی از این تبلیغات استفاده می نماید ولی اطلاع در مورد آن خالی از لطف نیست و حتی نیز ممکن است برای شما مفید باشد .

۳۷ . تبلیغات همسان

به دلیل مشابهت ساختار و ظاهرآنها به سایت انتشار دهنده به آنها تبلیغات همسان گفته میشود.مهمترین مزیت تبلیغات همسان این است که به دلیل مشابهت به ساختار سایت انتشار دهنده ،توسط کاربر ها نادیده گرفته نمیشود و میتواند اثر بخشی زیادی در تبلیغات آنلاین داشته باشد.

سایر روش های تبلیغاتی در ایران

در ادامه سایر روش هایی را که میتواند در بازار کار ایران برای شما مفید واقع شود را ذکر خواهیم نمود

۳۸ . ارسال پیامک انبوه

افزایش اثربخشی پیامک های تبلیغاتی

ارسال اسمس های تبلیغاتی به بانک شماره هایی که میتواند جز دسته ی مخاطبان هدف شما باشد نیز یکی از راه های تبلیغاتی مورد استفاده بسیاری از برند های بزرگ و کوچک می باشد . شرکت های متعددی وجود دارند که میتوانند پنل های ارسال پیامک انبوه در اختیار شما قرار دهند که اغلب آنها بانک شماره تماس بر اساس مشاغل یا منطقه نیز در پنل خود دارند که میتوانید از آنها استفاده بنمایید . همچنین خود شما نیز میتوانید به وسیله سایت های آگهی و یا سایر دایرکتوری ها بانک شماره تماس افرادی که میتوانند مشتری شما شوند را جمع آوری نمایید.

در این رابطه بیشتر بخوانید : تبلیغات پیامکی و راه هایی برای اثربخشی بهتر آن

۳۹ . تبلیغات در نرم افزار های مویابل

در نرم افزار های مویایل به دو صورت پوش ناتیفیکشن و تبلیغات درون برنامه ای میتوانید برند خود را تبلیغ نمایید که برای اینکار میتوانید هم از سرویس گوگل و هم از شرکتهایی که در این زمینه فعالیت می کنند کمک بگیرید . تبلیغات اپلکیشن ها نیز بسیار میتواند برای شما پر بازده باشد زیرا که تبلیغات شما در آنها به خوبی به دیده مخاطبین خواهد رسید .

۴۰ . انتشار کتاب های الکترونیکی

با گردآوری اطلاعات خود در قالب یک کتاب الکترونیکی ( پی دی اف ) میتوانید مخاطبان بسیار خوبی را جذب نمایید ، تهیه کتابی الکترونیک شاید کمی سخت و زمانبر باشد اما نتایج آن شما را شگفت زده خواهد نمود .
بعد از اینکه کتاب خود را کامل نمودید آن را در پلتفرم های دانلود کتاب الکترونیک به صورت رایگان نشر دهید تا تعداد دانلود مناسبی داشته باشد . در متن کتاب خود نیز میتوانید به خدمات خود یا سایتتان اشاره نمایید تا افراد به سراغ سایت یا خدمات شما بیایند و بدین گونه مشتریان زیادی را پیدا کنید .

۴۱ . شرکت در انجمن های تخصصی و عمومی

سایت ها و انجمن های بسیاری وجود دارند که میتوانند بستری مناسبی برای ترویج نام کسب و کار شما باشند مانند انجمن نی نی سایت و یا موارد مشابه دیگر با شرکت در انجمن های این تالارهای گفتگو میتوانید پاسخگوی سوالات سایر افراد باشید و آنها را به سمت سایت خود روانه کنید و یا اینکه خود موضوعاتی را مطرح کنید و از آن برای معرفی خود بهره ببرید .
انجمن های مختلفی در حوزه های تخصصی وجود دارد که با یک سرچ ساده در گوگل میتوانید آنها را بیابید . با فعالیت در این انجمن ها هم میتوایند انتظار داشته باشید بازدیدکنندگانی از گوگل داشته باشید و هم از خوده آن سایت زیرا که در نتایج گوگل مباحث این انجمن ها نیز ایندکس میشود و این شانس را به شما خواهد داد که به راحتی از طریق جستجوی افراد در گوگل دیده شوید .

۴۲ . پادکست بسازید

یکی از راه هایی که میتواند شما را به یک فرد نامی در حوزه کاری خود معرفی نماید ایجاد پادکست و انتشار آن در پلتفرم هایی همچون شنوتو ، کست باکس و ... است . پادکست ها شنونده های بسیاری دارند و اگر به صورت حرفه ای و منظم به تولید پادکست ها مفید و کاربردی بپردازید قطعا شاهد رشد چشمگیری خواهید گردید .

۴۳ . اسپانسر شوید

با پرداخت هزینه ای به تولید کنندگان محتوا چه افرادی که تولید محتوای پادکستی دارند و چه کسانی که تولید محتوای ویدیویی دارند و در اینستا یا یوتیوب فعالیت می کنند میتوانید تبلیغات برند خود را انجام دهید و مخاطبان را ترغیب کنید که به سراغ محصولات یا خدمات شما بیایند . از آنجایی که توسط فرد اجرا کننده چندین دفعه برند شما گفته خواهد شد ماندگاری نام برند و خدمات یا محصولات شما در ذهن بیننده ها یا شنونده ها بسیار بالا خواهد بود .

۴۴. تبلیغات دهان به دهان

یکی از بهترین راه های تبلیغاتی معرفی برند شما توسط افراد به یکدیگر می باشد فرقی نمی کند که در چه کسب و کار و حوزه شغلی فعالیت دارید یا اینکه بزرگی مجموعه شما چقدر است تبلیغات دهان به دهان و شبکه ای برای شما مشتریانی وفادار و عالی را به ارمغان خواهد آورد و افراد با اطمینان از شما خرید خواهند کرد زیرا شما توسط افرادی به آنها پیشنهاد داده شده اید که مورد اعتماد آنها هستند .
پس رویکرد خود را به سمتی سوق دهید که مشتریانتان شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی نمایند زیرا که هم مشتریان وفادار جدیدی خواهید یافت و هم اینکه در هزینه های تبلیغاتی شما صرفه جویی چشمگیری خواهد شد .

۴۵ . همکاری با مشاغل مکمل شما

با افرادی که در شغل های متناسب با شما فعالیت می کنند میتوانید همکاری داشته باشید مثلا اگر شما در زمینه فیلمبرداری مزاسم عروسی فعالیت می کنید میتوانید از تالارهای عروسی یا فروشگاه های لباس و عروس و ... بخواهید که شما را معرفی نمایند یا اگر در زمینه طراحی لوگو فعالیت دارید میتوانید با طراحان سایت صحبت کنید که شما را معرفی کنند به مشتریان خود به این شکل شما نیز میتوانید خدمات آنها را به مشتریان خود معرفی نماید و یک رابطه برد برد دو طرفه را شکل بدهید

سخن انتهایی

در این مقاله در خصوص انواع روش های تبلیغات کاربردی در ایران صحبت شد و امیدواریم که برای شما کمک کننده بوده باشد . اینکه کدام روش میتواند برای شما مفید تر و سودمند تر باشد بستگی دارد به نوع کسب و کار شما و اهدافی که مد نظر دارد و همچنین میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید .
اگر شما نیز روش های تبلیغاتی را سراغ دارید که در لیست ما قرار نگرفته است و یا تجربه به خصوصی دارید که میتواند برای سایر عزیزان علاقمند مفید واقع شود در قسمت دیدگاه ها آنها را درج نمایید

  • پاسخ به چند سوال متداول :

خدمات مجموعه مجازی مارکت شامل چه مواردی است ؟
این مجموعه که دارای تجربه فعالیت از سال ۱۳۹۳ می باشد در کلیه زمینه های دیجیتال مارکتینگ به خصوص طراحی و سئو سایت ، پشتیبانی و نگهداری سایت ، تبلیغات گوگل ، مدیریت و تبلیغات شبکه های اجتماعی ، انجام امور طراحی گرافیک ، ساخت تیزرهای تبلیغاتی ، امنیت و ارتقای سایت ، مشاوره تخصصی و ... به صورت حرفه ای با نیروهای متخصص فعالیت می نماید .

آیا شما میتوانید به صورت حرفه ای پلن های تبلیغاتی حرفه ای برای ما انجام دهید ؟
اصلی ترین هدف ما در این مجموعه انجام خدمات در کلیه حوزه های فضای مجازی و تبلیغات آنلاین می باشد شما میتوانید از صفر تا صد تبلیغات آنلاین خود را به مجموعه ما بسپارید یعنی از استراتژی تا طراحی تبلیغات و اجرای آن و آنالیز تبلیغات پیاده شده …