نحوه بهینه سازی پست های وبلاگ قدیمی برای سئو و ترافیک بهتر

در این مقاله، گام به گام با شما خواهیم بود تا با راز و رمزهای بهینه سازی پست های وبلاگ قدیمی آشنا شوید. با به کارگیری این ترفندها، می توانید به موتورهای جستجو نشان دهید که محتوای شما همچنان ارزشمند و مرتبط است و جایگاه خود را در نتایج جستجو ارتقا دهید.

آماده اید تا غبار فراموشی را از چهره پست های قدیمی خود بزداایید و آنها را به ستاره های درخشان وب سایتتان تبدیل کنید؟

در ادامه این مقاله، با هم به بررسی مهم ترین استراتژی ها و تکنیک های بهینه سازی پست های وبلاگ قدیمی برای سئو و ترافیک بهتر خواهیم پرداخت.

کل بازدیدها : ۸بازدید های امروز : ۱

تاریخ انتشار : ۱۴۰۳-۰۳-۲۰

نحوه بهینه سازی پست های وبلاگ قدیمی برای سئو و ترافیک بهتر

عناوین اصلی این محتوا :

پست‌های قدیمی، منابع فراموش‌شده‌ای از ترافیک قابل توجه هستند. اون‌ها ممکنه روی قدیمی‌ترین صفحات وبلاگتون خاک بخورن، در حالی که نمی‌دونین می‌تونن دوباره مثل الماس توی نتایج جستجو بدرخشن.

باور نمی‌کنین؟ بذارین با چندتا اسم و رقم مشهور ثابت کنم:

 • هاب‌اسپات اعلام کرده که تعداد بازدید ماهانه حاصل از جستجوی ارگانیک برای پست‌های قدیمی که بهینه‌سازی شده‌اند، به طور میانگین ۱۰۶ درصد افزایش یافته.
 • طبق گفته‌ی دیتاباکس، متخصصان حوزه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلف می‌گن که ۶۱ تا ۸۰ درصد از ترافیک ارگانیک اون‌ها از پست‌های قدیمی وبلاگشون میاد.
 • بک‌لینکو ترافیک ارگانیک یک پست قدیمی رو به دنبال تجربه‌ی هاب‌اسپات، طی ۱۴ روز ۲۶۰ درصد افزایش داد (قدیمی ولی باارزش!).

می‌بینین؟ تا زمانی که بدونین چیکار کنین، این کار ممکنه.

حالا وقته یاد بگیرین چطور پست‌های وبلاگتون رو به درستی بهینه‌سازی کنین تا حتی ترافیک بیشتری نسبت به قبل براتون به ارمغان بیارن.

مشخص کنید چه زمانی و کدام پست های قدیمی نیاز به بهینه سازی دارند

بگذارید این بخش را برای پردازش و اعمال آسان کنیم. چهار مورد وجود دارد که نشان می دهد برخی از پست های قدیمی شما ممکن است نیاز به به روز رسانی و بازنشر داشته باشند:

۱. ترندها شما را اقدام به دعوت می کند

ترندها می‌آیند و می‌روند، در گذر تاریخ گم می‌شوند و سال‌ها بعد دوباره مد می‌شوند. اگر موضوعاتی که چند ماه یا سال پیش در موردشان نوشته‌اید، اکنون دوباره ترند شده‌اند، جای تعجب ندارد. دوران‌های مختلف، ترندهای متفاوتی را می‌طلبند، اما همیشه داشتن یک قدم جلوتر از آن‌ها، به هر طریقی، بسیار مهم است.

اگر تا به حال در مورد موضوعاتی نوشته‌اید که اکنون دوباره مورد توجه قرار گرفته‌اند، زمانی را برای به‌روزرسانی پست‌های خود اختصاص دهید و آن‌ها را با تاریخ جدید (فقط به روز رسانی کنید، پست جدید نسازید) بازنشر کنید. این کار به چند دلیل مفید است:

 • نیازی به صرف زمان زیادی روی مقاله ندارید، زیرا بیشتر محتوای آن را قبلاً نوشته‌اید.
 • به محض شروع روند صعودی ترند، می‌توانید دوباره وارد رقابت برای کسب رتبه برتر شوید و حتی شانس قرار گرفتن در اسنیپت ویژه را داشته باشید.
 • هسته معنایی خود را با کلمات کلیدی جدید غنی می‌کنید. مجموعه‌ای به‌روز از کلمات کلیدی همچنین به احیای مقالاتی که تاکنون ترافیک کم یا بدون ترافیکی داشته‌اند، کمک می‌کند.

۲ . ترافیک ورودی به نظر پایین نمیاید و بالا هم نمی رود

ترافیک عالی یکی از دلایل ایجاد محتوا است. در بهترین حالت، ما می خواهیم همیشه روند صعودی داشته باشد و خوانندگان تصادفی را به مشتریان خود یا حداقل خوانندگان وفادار تبدیل کند.

مقالات قدیمی و محبوب می توانند روشی موفق برای جذب ترافیک بیشتر باشند و این ترافیک را می توان از طریق به روز رسانی محتوا به درستی تنظیم کرد. چیزهایی که قبلاً برای مردم جالب بود، حتی اگر فقط به خاطر کنجکاوی باشد، باز هم آنها را جذب می کند.

البته سناریوی معکوس را هم انکار نکنید: چیزهایی که قبلاً برای مردم جالب نبوده است، ممکن است هنوز فرصتی برای تبدیل شدن به یک اثر موفق نداشته باشد. با این حال، شما همچنان نباید بدون تلاش دوباره تسلیم شوید. چه چیزی باعث شد پست های قدیمی شما رتبه بندی نشوند: کلمات کلیدی اشتباه، رویدادهای حواس پرت کننده با کلمات کلیدی مشابه در آن زمان، محتوای ناکافی، شهرت موقتا بد وب سایت... دلایل زیادی وجود دارد که نمی توان همه آنها را برشمرد. اما شما می توانید آنها را اصلاح کنید!

بیایید گام به گام عمل کنیم. اول، من می خواهم پست هایی را که از زمان انتشارشان پر از ترافیک بوده اند، لمس کنم. ابتدا باید بفهمید کدام پست ها در زمان آپلود شدن تقاضای زیادی داشته اند و آیا هنوز هم در بین بازدیدکنندگان محبوب هستند.

۳ . استفاده نادرست از کلمات کلیدی

قطعا خبر تازه ای نیست که کلمات کلیدی نقش حیاتی در سئوی سایت دارند. شما می‌توانید محتوای عالی روی سایت خود داشته باشید اما رتبه‌بندی ضعیفی بگیرید چون اصلا به کلمات کلیدی اهمیت نداده‌اید. من در اینجا نمی‌خواهم روی اهمیت کلمات کلیدی تاکید کنم. می‌توانید قدرت کلمات کلیدی را در مقالات دیگر بهتر یاد بگیرید. تحقیق ضعیف در مورد کلمات کلیدی در نهایت منجر به این موارد می‌شود:

 • بی‌ربط بودن محتوا: این مشکل جدی زمانی رخ می‌دهد که از کلمات کلیدی نامناسب استفاده کنید.
 • سابقه جستجوی ضعیف: افراد هنگام جستجوی اطلاعات یا محصول از کلمات کلیدی استفاده می‌کنند، و اگر شما کلماتی نداشته باشید که افراد را به صفحه‌تان برساند، همیشه در انتهای نتایج جستجو خواهید بود.
 • ترافیک و رتبه‌بندی ضعیف: شما می‌توانید کلمات کلیدی مرتبط در محتوای خود داشته باشید، اما اگر به درستی و با تراکم مناسب قرار داده نشوند، ترافیک زیادی کسب نمی‌کنید و رتبه‌های بالایی هم به دست نمی‌ آورید.

۴ . کاربران خیلی سریع صفحه را ترک می کنند

حتی با دارا بودن محتوای باکیفیت و کلمات کلیدی مرتبط، رضایت کاربر همچنان مهم‌ترین عامل است. چنانچه کاربران از وب‌سایت شما راضی نباشند، به احتمال زیاد گوگل نیز رضایت نخواهد داشت.

موتورهای جستجو با دقت به رفتار کاربران در وب‌سایت شما توجه می‌کنند. اگر کاربران وارد صفحات شده اما به سرعت خارج شوند، این امر نشان‌دهنده وجود مشکل در آن صفحه است. در چنین شرایطی، بازنویسی یا به‌روزرسانی آن صفحه با استفاده از داده‌های دریافتی از متخصصان آنالیز وب، امری ضروری است.

بنابراین، بجای اینکه محتوای قدیمی را صرفا «کهنه» تلقی کنیم، بهتر است بگوییم آن‌ها برای نیازهای فعلی جستجوگران بهینه نشده‌اند. با یک دیدگاه نوآورانه، ایده‌های جدید و روش‌های بهتر برای ارائه محتوا، می‌توان مجددا این محتواها را برای مخاطبان جذاب ساخت.

چطور مطالب قدیمی سایت را بهینه کنیم ؟

خب، حالا که تصمیم گرفتید کدام پست‌های قدیمی را احیا کنید، چطور آن‌ها را بهینه سازی کنیم؟

چند قدم وجود دارد که باید انجام دهید:

تجزیه و تحلیل کامل

بهینه‌سازی محتوای شما فقط در مورد نوشتن نیست. ابتدا، شما باید یک آمادگی جامع انجام دهید.
شما تنها کسی نیستید که تمام روندها را دنبال می‌کنید. رقبای شما نیز ۲۴ ساعته در حال نگهبانی هستند. بنابراین، اولین قدمی که بعد از انتخاب پست و به ترتیب، جایگاه باید بردارید، تجزیه و تحلیل رقبا است: آنها چه کسانی هستند، چقدر محبوب هستند و آیا پست‌های مشابهی دارند:

 • موقعیت این پست‌های رقیب را در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) بررسی کنید؛
 • عمیقاً تجزیه و تحلیل کنید که آنها چه چیزی ارائه می دهند و محتوای آنها چقدر باکیفیت است؛
 • درک کنید که چگونه محتوای آنها به نوعی بهتر از محتوای شماست، در صورت وجود: نکاتی که آنها ذکر کرده اند اما شما ذکر نکرده اید، کلمات کلیدی که استفاده کرده اند و غیره؛
  با در نظر گرفتن هر جزئیات، بهتر بنویسید.
 • شما باید طوری بنویسید که انگار آخرین فرصت شما برای ایجاد یک پست جدید است. هر چه محتوای منحصر به فرد و توسعه یافته تری ارائه دهید، در نهایت افراد بیشتری به سراغ شما خواهند آمد.

تحقیق کلمات کلیدی

گام بعدی یکی از مهم‌ترین بخش‌هاست. فراموش نکنید که کلمات کلیدی در نوشته‌های شما به مخاطبان کمک می‌کند تا شما را در گوگل و سایر موتورهای جستجو پیدا کنند. احتمالا زمانی که برای اولین بار پست را می‌نوشتید، از کلمات کلیدی استفاده کرده‌اید. حالا باید بررسی کنید که آیا هنوز تقاضایی برای آن‌ها وجود دارد و برای جذب ترافیک موثر هستند؟ شاید لازم باشد آن‌ها را به کلمات کلیدی که در حال حاضر بیشتر جستجو می‌شوند، تغییر دهید.

به خاطر داشته باشید که بهتر است از کلمات کلیدی طولانی (long-tail keywords) استفاده کنید، زیرا آن‌ها نتایج جستجو را به یک زمینه‌ی خاص محدود می‌کنند و شانس شما را برای دیده شدن توسط مخاطب هدف افزایش می‌دهند. هر چه ترکیب کلمات کلیدی بهتری بسازید، شانس بیشتری برای رسیدن به بالاترین موقعیت در نتایج جستجوی ارگانیک خواهید داشت.

چطور این کار را انجام دهید؟ خودتان را به جای کاربری تصور کنید که می‌خواهد در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد موضوع شما باشد. چه چیزی را در کادر جستجو تایپ می‌کردید؟ برای اینکه دقیقا وب‌سایت شما را پیدا کند، از چه کلمات کلیدی استفاده می‌کردید؟

بازنویسی، ساختار و استفاده از رسانه های بصری

پس از تحلیل جامع، می‌توانید استراتژی‌های بهینه‌سازی محتوای زیر را اعمال کنید و فرآیند به‌روزرسانی محتوا را آغاز کنید. شما می‌توانید مطالب قدیمی را با افزودن نکات جدید به متن قبلی بازنویسی کنید، یا آن را کاملاً از نو بنویسید. با این حال، همیشه بهتر است که عمدتاً فقط محتوای قدیمی را ویرایش کنید، زیرا قبلاً بک‌لینک و اعتبار دارد.

در اینجا نکاتی وجود دارد که می‌خواهیم به آن‌ها توجه کنید:

اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات منسوخ شده را حذف می‌کنید. محتوای تازه و ارزشمندی در رابطه با موضوعات قدیمی ارائه دهید تا بازدیدکنندگان شما به خاطر داشته باشند که منبع شما همیشه به‌روز است و ارزش توجه و بازدیدهای بعدی را دارد.

مدتی پیش، اطلاعاتی که شما به مخاطبان ارائه می‌کردید، برای گروه خاصی از افراد آموزنده و جالب بود. بررسی کنید که آیا وضعیت تغییر کرده است یا خیر. در صورتی که تغییر کرده باشد و مخاطب هدف شما گسترده‌تر یا کوچک‌تر شده باشد، به عنوان مثال، گسترش گروه‌های سنی کاربران، علایق، انواع فعالیت‌ها و غیره، بهتر است کمی سبک نوشتاری خود را تغییر دهید.

اگر در حال حاضر اینطور نیست، آن را برای همه در محیط فعلی ساده و قابل فهم کنید. مردم با یادگیری اطلاعات جدید از وبلاگ شما احساس راحتی خواهند کرد. حتی اگر بعد از اعمال برخی تغییرات به نظر یک "راهنما برای مبتدیان" برسد - هر چه ساده‌تر، بهتر: همه ما دانشگاهی یا متخصص چندگانه نیستیم.

برای اینکه در داده‌ها و دانش دقیق باشید، تمام اطلاعات جدید را فقط از منابع قابل اعتماد دریافت کنید. نه تنها منابعی که استفاده می‌کنید برنده خواهند شد، بلکه مردم بلاگ شما را نیز قابل اعتماد می‌دانند و در نتیجه، ارزش بازدید و لینک شدن را دارد.

"ظاهر" محتوای خود را جذاب‌تر و جالب‌تر کنید. برخی ویدیوها، تصاویر، راهنماهای PDF (در صورت نیاز) و اینفوگرافیک‌های مناسب اضافه کنید. مورد آخر زمانی واقعاً مفید است که پست شما حاوی اطلاعات پیچیده زیادی باشد که به سرعت به خاطر سپرده نمی‌شود و به راحتی قابل درک نیست.

علاوه بر این، از آنجایی که اینفوگرافیک‌ها نوعی استراتژی محبوب برای ارائه اطلاعات دشوار به روشی ساده هستند، اغلب بین اعضای مخاطب به طور گسترده منتشر می‌شوند. سپس در نتایج جستجوی عمودی (نتایجی که شامل تصاویر و ویدیو هستند) امتیاز بیشتری کسب خواهید کرد که به معنای ترافیک بهتر است.

اگر پست شما از نظر حجم زیاد است و اطلاعات زیادی را پوشش می‌دهد، بهتر است آن را ساختارمند کنید، اگر هنوز این کار را انجام نداده‌اید. سرتیترها، زیرنویس‌ها، پاراگراف‌ها، نقاط کلیدی، فهرست مطالب و سایر اجزای ساختاری واقعاً در ناوبری به شما کمک می‌کنند. در این بخش‌ها کلمات کلیدی اضافه کنید تا حتی برای بخش‌های خاصی از اطلاعات به راحتی قابل یافتن باشید.

در غیر این صورت، با دیدن یک پست بدون ساختار با حجم عظیمی از کلمات، مردم به سادگی از وبلاگ شما خارج می‌شوند و هرگز با این روش ترافیک بیشتری کسب نخواهید کرد.

استفاده شدن توسط گوگل به عنوان یک اسنیپت ویژه (Featured Snippet) نیز چیزی است که باید هنگام بازنویسی محتوای قدیمی در نظر بگیرید. اگر اطلاعاتی که می‌خواهید ارائه دهید از نوع «پاسخ» است، یعنی اطلاعاتی را در مورد یک مشکل خاص به شکل یک پاسخ گسترده ارائه می‌دهد، بهتر است آن را به صورت یک پاسخ مستقیم و دقیق ساختار دهید. این کار باعث افزایش شانس انتخاب شدن شما توسط گوگل برای موقعیت صفر (رتبه اول نتایج جستجو) می‌شود.

بهینه سازی لینک های داخلی برای بیشتر دیده شدن محتوا

بعد از اینکه کار با بخش محتوا را تمام کردید، لازم است روی هر چیزی که می‌تواند بر موقعیت شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) تأثیر بگذارد و روی برداشت کاربر از شما تأثیر بگذارد، کار کنید.

پیوندهای داخلی (Internal Links) در فرآیند احیای محتوای قدیمی شما به اندازه مراحل ذکر شده در بالا مهم هستند. یک پست وبلاگ فقط یک بلوک اطلاعاتی نیست که شما ارائه می دهید. این همچنین یک جزئیات کوچک از یک پازل بزرگ است. هنگامی که کاربر می خواهد به سایر موضوعات مرتبط وارد شود، قرار دادن آنها در صفحه پست شما به صورت لینک بسیار مفید است. آوردن محتوای مرتبط به بازدیدکنندگان شما یک فرصت اضافی برای شماست تا آنها را برای مدت طولانی تری در وب سایت خود نگه دارید. می توانید این لینک ها را به عنوان لنگر (anchor) در متن خود قرار دهید که در حین خواندن بسیار مفید است، یا به صورت لیستی از لینک ها.

اگر گزینه اول را انتخاب کردید، مطمئن شوید که متن های لنگر شما مرتبط، قابل درک و کاربردی هستند.

فراموش نکنید که بررسی کنید آیا لینک های قدیمی به درستی کار می کنند و به وب سایت های هدف منجر می شوند یا خیر. پست های قدیمی گاهی اوقات پر از لینک هایی هستند که دیگر کار نمی کنند.

بهبود سئو مطلب به روز رسانی شده

در این مرحله باید بررسی کنید که آیا مشکلات درون سایتی دارید، مانند مشکلات تگ ها، توضیحات، ساختار URL ها، ریدایرکت ها، فایل robots.txt و غیره، مشکلات سازگاری با موبایل، نقشه سایت و سرعت صفحه.

شما باید مطمئن شوید که هر کدام از عناصر را که می توانید بهینه کرده اید:

 1. تگ ها و توضیحات متا: عنوان (تگ عنوان)، توضیحات متا، تگ H1 و تگ های ALT نیز بخش هایی هستند که باید آنها را ردیابی و به روز کنید. عنوان، توضیحات و H1 اولین مواردی هستند که خواننده متوجه آنها می شود، منطقی است که آنها را با کلمات کلیدی و مقدمه جذاب بهینه کنید.

به خاطر داشته باشید که باید طول فرا داده یک صفحه را بررسی کنید: تگ عنوان باید ۵۰-۶۰ کاراکتر باشد و توضیحات متا تا ۱۵۵ کاراکتر باشد. همیشه نسخه موبایل توضیحات خود را بررسی کنید، ممکن است در جستجوی موبایل کاهش یابد، بنابراین سعی کنید مختصر و کوتاه باشید.

 1. داده های ساختاریافته: بسته به نوع مقاله، می توانید از روش های خاصی برای ارائه بهتر محتوای خود در نتایج جستجو و جذب مشتری و خواننده بیشتر استفاده کنید.

کال تو اکشن

بسیاری از وبلاگ‌نویس‌ها از فراخوان به عمل (CTA) برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری استفاده می‌کنند. انواع مختلفی از CTA وجود دارد، مانند بنر انتهای پست، اسلاید ها، پاپ‌آپ، نوار کناری و غیره، و همه باید در انتخاب نوع مناسب دقت کنند. گاهی اوقات افراد در این کار زیاده‌روی می‌کنند، بازدیدکنندگان را عصبی می‌کنند و گاه به طور غیرضروری آن‌ها را از وب‌سایت دور می‌کنند. با پاپ‌آپ‌ها محتاط باشید، زیرا آن‌ها نه تنها محتوای شما را مسدود می‌کنند، بلکه بر سرعت صفحه نیز تأثیر می‌گذارند و تاثیر منفی بر خوانندگان شما می‌گذارند. می‌توانید یک CTA ساده بنر انتهای پست قرار دهید و به بازدیدکنندگان فرصتی بدهید تا با شما آشنا شوند و سپس با آسودگی و تمایل بیشتری محصول شما را خریداری کنند/از برخی صفحات بازدید کنند/شما را دنبال کنند.

ارتقاء محتوا

برای ارتقای محتوای به روز شده خود می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

استفاده از ترافیک موجود:

 • برجسته کردن به‌روزرسانی: به‌روزرسانی را به طور واضح در عنوان و در سراسر پست ذکر کنید. حتی می توانید تاریخ "آخرین به‌روزرسانی" را در بالا اضافه کنید.
 • ترویج در رسانه های اجتماعی: پست به‌روزرسانی شده را دوباره در کانال های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید و به اطلاعات جدید اشاره کنید.
 • بازاریابی از طریق ایمیل: به مشترکان خود در مورد محتوای تازه شده در خبرنامه ایمیل خود اطلاع دهید.

استراتژی های ساخت لینک:

 • لینک داخلی: به پست به‌روزرسانی شده از پست های قدیمی مرتبط در وبلاگ خود لینک دهید.
 • نوشتن مهمان: به سایر وبلاگ ها در زمینه خود مراجعه کنید و پیشنهاد نوشتن یک پست مهمان را بدهید که در آن به محتوای به‌روزرسانی شده شما اشاره شده باشد.
 • ساخت لینک شکسته: لینک های شکسته را در وب سایت های مرتبط پیدا کنید و پست به‌روزرسانی شده خود را به عنوان جایگزین پیشنهاد دهید.

یافتن محتوای قدیمی برای به روز رسانی از طریق گزارش Performance در Search Console Google

گزارش Performance در Search Console Google اطلاعات ارزشمندی در مورد عملکرد صفحات وب سایت شما در نتایج جستجو ارائه می دهد. با بررسی این گزارش، می توانید به طور موثری محتوای قدیمی را که به توجه و به روز رسانی نیاز دارند شناسایی کنید.

در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

۱. به Search Console Google بروید و به وب سایتی که می خواهید بررسی کنید بروید.

۲. در منوی سمت چپ، روی "Performance" کلیک کنید.

۳. در بخش "Search Results"، می توانید طیف وسیعی از معیارها را برای هر صفحه از وب سایت خود مشاهده کنید، از جمله:

 • کلی کلیک ها: تعداد دفعاتی که کاربران روی یک پیوند در نتایج جستجو کلیک کرده اند.
 • Impression ها: تعداد دفعاتی که یک پیوند در نتایج جستجو نمایش داده شده است.
 • CTR (نرخ کلیک): درصد کلیک ها به ازای تعداد دفعاتی که یک پیوند نمایش داده شده است.
 • میانگین موقعیت: موقعیت متوسط ​​یک صفحه در نتایج جستجو.

۴. برای یافتن محتوای قدیمی برای به روز رسانی، به دنبال صفحاتی باشید که در طول زمان ترافیک یا کلیک آنها کاهش یافته است. این می تواند نشان دهد که محتوا دیگر برای کاربران جذاب نیست یا با عبارات جستجوی مرتبط به خوبی رتبه بندی نمی شود.

۵. برای بررسی بیشتر، روی یک صفحه با افت ترافیک کلیک کنید. این شما را به یک گزارش تفصیلی تر از عملکرد آن صفحه می برد.

۶. در گزارش تفصیلی، می توانید معیارهای زیر را بررسی کنید:

 • تاریخچه ترافیک: نموداری از ترافیک ارگانیک صفحه در طول زمان.
 • عبارات جستجو: عبارات جستجویی که کاربران برای یافتن صفحه استفاده کرده اند.
 • موقعیت ها: موقعیت های صفحه برای عبارات جستجوی مختلف.
 • دستگاه ها: توزیع ترافیک بر اساس دستگاه (دسکتاپ، موبایل، تبلت).

۷. با تجزیه و تحلیل این داده ها، می توانید دلایل کاهش ترافیک صفحه را تعیین کنید. برخی از دلایل رایج عبارتند از:

 • محتوا قدیمی یا نامربوط است.
 • صفحه برای عبارات جستجوی مرتبط بهینه نشده است.
 • صفحه از نظر فنی مشکل دارد، مانند سرعت بارگذاری صفحه آهسته.
 • صفحه به اندازه کافی به اشتراک گذاشته یا تبلیغ نشده است.

۸. پس از شناسایی دلیل افت ترافیک، می توانید اقداماتی برای به روز رسانی و بهبود محتوا انجام دهید. این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • به روز رسانی و گسترش محتوا با اطلاعات جدید و مرتبط.
 • هدف قرار دادن عبارات جستجوی مرتبط در محتوا و متا تگ ها.
 • بهبود سرعت بارگذاری صفحه و عملکرد فنی.
 • به اشتراک گذاشتن محتوا در رسانه های اجتماعی و سایر کانال های بازاریابی.

با به روز رسانی محتوای قدیمی خود بر اساس داده های Performance، می توانید به طور موثر ترافیک ارگانیک را به وب سایت خود جذب کنید و رتبه بندی خود را در نتایج جستجو بهبود ببخشید.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید