۴ روش برای رفع خطای Cloudflare 521 در سایت های وردپرس

۴ روش برای رفع خطای Cloudflare 521 در سایت های وردپرس

اگر از کلوفلر در سایت وردپرسی خود استفاده می نمایید و دچار خطای ۵۲۱ شده اید این مقاله میتواند برای شما راه حلی مناسب باشد

اشتراک گذاری
کل بازدیدها : ۹۸۲بازدید های امروز : ۱

تاریخ انتشار : ۲۶-۰۱-۱۴۰۳

اگر که یک وب سایت وردپرسی را مدیریت می کنید، قطعا می خواهید که تا حد ممکن سریع و ایمن باشد. به همین دلیل است که بسیاری از مدیران سایت و وبمستران، سایت خود را به Cloudflare، یک شبکه تحویل محتوای رایگان (CDN) و سرویس امنیتی متصل می کنند. پس از اتصال سایتتان به سرویس رایگان کلودفلر میتوانید امنیت و سرعت سایت خود را بهبود دهید و آنالیزی از بازدید های سایت خود و موارد امنیتی نیز داشته باشید .
با این حال، این راه‌اندازی می‌تواند منجر به خطای ۵۲۱ شود. در این پست، معنای این پیام خطا و نحوه رفع آن را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید همچنان از مزایای فوق العاده Cloudflare بهره ببرید ٬ بدون اینکه این خطا برای شما مشکل ساز باشد .

ارور ۵۲۱ چه معنایی دارد ؟

"خطای ۵۲۱ یک پیام خطایی است که نشان می دهد، در حالی که مرورگر وب قادر به اتصال به Cloudflare بوده است، Cloudflare قادر به اتصال به سرور سایت وردپرس نیست. از آنجایی که وب سرور اتصال را بر نمی گرداند، این پیام خطا به جای آن نمایش داده می شود. در زیر نمونه این خطا را مشاهده می نمایید .

error 521

"در بهترین حالت: بازدیدکنندگان وب سایت شما از این پیام خطا ناامید می شوند ولی سعی می کنند بعداً از سایت شما بازدید کنند. بدترین سناریویی که ممکن است به وجود بیاید: آنها از سایت خارج می شوند و هرگز به سایت شما باز نمی گردند." که همین مورد موجب ضربه خوردن به برند و اعتبار شما نزد مشتریان و گوگل خواهد شد . به همین دلیل شما باید این ارور ۵۲۱ در سایت وردپرس خود را باید به سرعت حل کنید و برای حل آن نیاز است بدانید که دلیل به وجود آمدن آن چیست .

چه چیزی باعث خطای ۵۲۱ می شود؟

"زمانی که Cloudflare نمی تواند به سرور سایت وردپرس متصل شود، خطای ۵۲۱ نمایش داده می شود. ممکن است این اتصال رد شده باشد زیرا:

  • سرور ممکن است که آفلاین باشد
  • «سرور درخواست‌های Cloudflare را مسدود یا خفه می‌کند زیرا فکر می‌کند این یک تهدید امنیتی است.»
  • "سرور درخواست Cloudflare را در پورت ۴۴۳ رد می کند"
  • "سرور گواهینامه SSL معتبری ارائه نمی دهد"

ما این علل بالقوه را با جزئیات بیشتر در زیر توضیح خواهیم داد، و همچنین راه حل های مربوط به آنها را نیز بررسی خواهیم کرد پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید .

چطور خطای ۵۲۱ را رفع کنیم

۱ . بررسی کنید که سرور شما به درستی کار می کند و در دسترس است
۲ . بررسی کنید که ارائه‌دهنده میزبانی شما آدرس‌ها و درخواست‌های IP Cloudflare را محدود یا مسدود نمی‌کند.
۳ . اطمینان حاصل کنید که Cloudflare می تواند به پورت ۴۴۳ متصل شود.
۴ . بررسی کنید که اس اس ال سایت شما معتبر و به درستی نصب شده باشد

در زیر موارد بالا را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد

۱. بررسی کنید که سرور اصلی شما در حال اجرا است

برای شروع، می‌خواهید دوبار بررسی کنید که سرور اصلی شما (معروف به جایی که وب‌سایت وردپرس شما میزبانی می‌شود) در حال اجرا است. اگر اینطور است، گزارش‌های خطای سرور را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی باعث این خطا شده است. ممکن است خرابی یا قطعی وجود داشته باشد. که باعث خطای ۵۲۱ می شود اگر نمی توانید هر یک از این کارها را انجام دهید، با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید.

۲. بررسی کنید که ارائه‌دهنده میزبانی شما آدرس‌های IP و درخواست‌های Cloudflare را محدود یا مسدود نمی‌کند.

اگر خطای ۵۲۱ را می‌بینید، ممکن است ارائه‌دهنده میزبانی شما درخواست‌های آدرس‌های IP Cloudflare را مسدود یا محدود کند. دلیلش این است که Cloudflare یک پروکسی معکوس است. یک پروکسی معکوس به عنوان یک دروازه بین کلاینت ها و سرور اصلی شما عمل می کند، بنابراین کلاینت ها فقط مستقیماً با سرور پروکسی معکوس ارتباط برقرار می کنند، نه سرور اصلی شما.

How to Fix a 521 Error: ensure traffic from cloudflare reverse proxy is allowed by server

این بدان معناست که سرور مبدأ شما تمام ترافیکی را که از محدوده کوچکی از آدرس‌های IP Cloudflare می‌آید، به جای آدرس‌های IP منحصربه‌فرد از بازدیدکنندگان فردی، می‌بیند. میزبان وب شما ممکن است این درخواست ها را به عنوان یک حمله تفسیر کند و آنها را مسدود کند. اگر اینطور است، از آنها بخواهید تا محدوده IP Cloudflare را در لیست مجاز قرار دهند.

۳. مطمئن شوید که Cloudflare می تواند به پورت ۴۴۳ متصل شود.

اگر اخیرا حالت Cloudflare SSL/TLS خود را روی Full یا Full (Strict) تنظیم کرده اید و خطای ۵۲۱ را مشاهده می کنید، ممکن است سرور اصلی شما به درستی پیکربندی نشده باشد تا به Cloudflare اجازه دسترسی به یک پورت شبکه خاص را بدهد. به‌طور پیش‌فرض، Cloudflare ترافیکی را که برای طیف وسیعی از پورت‌های HTTP/HTTPS قرار دارند، پراکسی می‌کند وقتی روی حالت SSL/TLS کامل یا کامل (سخت) تنظیم شود، ترافیک مقصد درگاه HTTPS 443 را پراکسی می‌کند. اگر پراکسی Cloudflare برای این پورت شبکه فعال نباشد، ممکن است باعث خطای ۵۲۱ شود.

اگر نمی توانید SSL و پورت ۴۴۳ را در وب سرور اصلی خود فعال کنید، با ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید.

۴. بررسی کنید که گواهی اس اس ال مبدأ Cloudflare را اگر نصب کرده اید مشکل نداشته باشد

اگر حالت SSL/TLS خود را روی Full یا Full (Strict) تنظیم کرده اید و پروکسی Cloudflare برای پورت ۴۴۳ فعال است، سپس بررسی کنید که یک گواهی مبدأ Cloudflare (یا یک گواهی صادر شده توسط یک مرجع گواهی مورد اعتماد عمومی) را نصب کرده اید سرور مبدا شما ممکن است به گونه ای پیکربندی شده باشد که اتصالات HTTPS را در پورت ۴۴۳ مجاز کند، اما فقط در صورتی که یک گواهی معتبر به Cloudflare ارائه دهد. اگر اینطور نباشد، ممکن است باعث خطای ۵۲۱ (یا خطای ۵۲۶) شود. در این صورت، می توانید یک گواهی مبدأ Cloudflare را روی سرور خود نصب کنید.

سخن انتهایی در خصوص رفع خطای ۵۲۱

خطای ۵۲۱ به این معنی است که سرور اصلی شما (سروری که سایت وردپرس شما را میزبانی می کند) از اتصال با Cloudflare خودداری می کند. از آنجایی که Cloudflare قادر به اتصال به سرور شما نیست، یک پیام خطا به بازدیدکنندگان وب سایت شما ارائه می دهد. این بر تجربه کاربر تأثیر منفی می گذارد و می تواند باعث شود که سایت شما حرفه ای و معتبر به نظر نرسد. مراحل بالا را دنبال کنید تا در اسرع وقت این اثرات منفی را کاهش دهید.