تاثیر سوپرمارکت های اینترنتی بر جامعه

رشد تجارت الکترونیک بخش عمده ای از فرهنگ ما و تمام جهان برای چندین سال بوده است. ما شاهد افزایش سوپرمارکت‌ها و خریدهای آنلاین بوده‌ایم که به آسان‌تر یافتن اقلام مورد نیاز خود با قیمت‌های پایین‌تر از همیشه کمک کرده است. در ادامه، بحث خواهیم کرد که چگونه سوپرمارکت های آنلاین جامعه را تغییر داده اند و چرا آنها بخش مهمی از زندگی مدرن هستند.

اولین سوپرمارکت اینترنتی در تاریخ

اولین سوپرمارکت اینترنتی در دنیا در سال ۱۹۸۴ با نام Tesco Homeplus Online در بریتانیا ثبت شد. این شرکت تلاش کرد تا با استفاده از فناوری اینترنت، خرید آنلاین را برای مشتریانش راحت‌تر کند و به این شکل به ارائه خدمات بهتری برای مشتریانش بپردازد. در آغاز اینترنت، فروشگاه‌های آنلاین به شدت محدود بودند و بیشتر از طریق ایمیل و تلفن فعالیت های ثبت سفارش را انجام می دادند.

اما Tesco با آغاز سرویس خرید آنلاین خود، نقش مهمی در توسعه این بازار ایفا کرد. مشتریان این سوپرمارکت اینترنتی می‌توانستند محصولات را به راحتی و با تنوع بیشتری مقایسه و انتخاب کنند و سپس با ارسال آنلاین سفارش، محصولات را درب منزل تحویل بگیرند. با گذر زمان و توسعه فناوری اینترنت، سوپرمارکت‌های اینترنتی به صورت گسترده‌تری در سراسر دنیا شروع به فعالیت کردند و امروزه محبوبیت بیشتری را در بین مردم پیدا کرده‌اند.

این گسترش به حدی بوده که حتی بر فرهنگ مردم و نوع زندگی آنها هم این اثرات را می توان به وضوح مشاهده کرد.

افزایش خرید آنلاین خیره کننده بوده است و قطعا ادامه خواهد داشت. در واقع، انتظار می رود تعداد افرادی که به صورت آنلاین خرید می کنند تا سال ۲۰۲۴ بیش از ۵۰ درصد افزایش یابد. این عدد بسیار بزرگ است!

این رشد در تجارت الکترونیک منجر به افزایش در دسترس بودن محصولات و خدماتی شده است که قبلاً فقط می‌توانستید از یک فروشگاه فیزیکی تهیه کنید. به خصوص اگر در یک منطقه شهری با دسترسی محدود یا بدون دسترسی به سوپرمارکت‌های سنتی زندگی می‌کنید.

اگر در حال حاضر از معدود افرادی هستید که از سوپرمارکت های آنلاین خرید نمی کنید، تنها یک دلیل کافیست تا نظر شما را تغییر دهد؛ راحتی!

همین موضوع باعث شده تا در سالیان اخیر شاهد رشد سوپرمارکت های آنلاین بزرگی مانند: اسنپ اکسپرس یا افق کوروش در ایران باشیم.

سوپر مارکت آنلاین

سوپرمارکت آنلاین، همیشه در دسترس!

سوپرمارکت‌های آنلاین این مزیت را دارند که می‌توانند موادی را تهیه کنند که یافتن آنها در فروشگاه‌ها دشوار است. آنها می توانند از بازارهای کشاورزان سفارش دهند که به آنها امکان دسترسی به اقلام کمیاب و سخت یافتن مانند ادویه جات و گیاهان را می دهد. در ایران برای ثبت این سفارشات می توانید از پلتفرم هایی مانند باسلام استفاده کنید که به خوبی در این فضا گسترش پیدا کرده است.

این افزایش در دسترس بودن مشکلاتی مانند صرفه جویی در زمان و انرژی را تا حدود بسیار زیادی حل کرده است. برای مثال شما می توانید به چند کلیک ساده اقلام مورد نیاز خود را در طول روز در داخل اسنپ اکسپرس ثبت سفارش کنید و حداکثر تا ۳۰ دقیقه بعد از ثبت سفارش، کالاهای خود را دریافت کنید. علاوه بر این سوپرمارکت های آنلاین با ارائه کد تخفیف هایی مثل کد تخفیف اولین خرید اسنپ اکسپرس و… در سایت های مانند موپُن از نظر اقتصادی نیز به مردم کمک کرده اند.

سوپرمارکت های آنلاین جایگزین سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی قدیمی شده اند.

شاید تعجب کنید که بدانید سوپرمارکت های آنلاین جایگزین سوپرمارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی قدیمی شده اند. در واقع، تعداد مصرف کنندگانی که از یک سوپرمارکت آنلاین خرید می کنند در سال های اخیر به سرعت افزایش یافته است.

خرید آنلاین به شما این امکان را می دهد که در تمام ساعات شبانه روز به طیف گسترده ای از محصولات دسترسی داشته باشید، از جمله خواربار و اقلام خانگی که در غیر این صورت یافتن آنها در سوپرمارکت محلی شما دشوار یا غیرممکن خواهد بود (یا حتی در فاصله کمی). این بدان معناست که شما می توانید بدون نیاز به بیرون رفتن در ترافیک یا منتظر ماندن در صف هنگام پرداخت، آنچه را که نیاز دارید خریداری کنید.

برای مثال شما به راحتی می توانید از طریق سایت موپُن، کد تخفیف افق کوروش را دریافت کنید و همین حالا خرید خود را ثبت کنید و در تایم کوتاهی سفارش خود را با هزینه کمتر دریافت کنید.

کد تخفیف

جمع بندی

همه ما می دانیم که خرید آنلاین به بخش بزرگی از فرهنگ ما تبدیل شده است. همچنین نحوه زندگی و کار ما را تغییر می دهد، اما اشتباه است که بگوییم همه از این پیشرفت خوشحال هستند. افراد زیادی وجود دارند که معتقدند سوپرمارکت‌های سنتی هنوز باید وجود داشته باشند تا بتوانند مکانی برای خرید یا اداره کسب‌وکارهای کوچک از خانه برای مشتریان فراهم کنند.

بله، سوپرمارکت‌های آنلاین تاثیر زیادی بر فرهنگ مردم گذاشته‌اند. با گسترش فضای دیجیتال و پیشرفت تکنولوژی، خرید آنلاین از سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های آنلاین به یکی از روش‌های محبوب خرید کالا و خدمات تبدیل شده است. با استفاده از سوپرمارکت‌های آنلاین، امکان دسترسی به کالاهای مورد نیاز در هر زمانی و از هر مکانی را داریم. همچنین، این نوع خرید به ما این امکان را می‌دهد که با مقایسه قیمت و کیفیت محصولات در چندین سوپرمارکت آنلاین، انتخاب بهتری داشته باشیم. به علاوه، سوپرمارکت‌های آنلاین در کاهش زمان صرف شده برای خرید و بارگیری کالا، کاهش هزینه‌های حمل و نقل و همچنین افزایش راحتی و سهولت خرید تاثیر گذاشته‌اند. در کل، سوپرمارکت‌های آنلاین به عنوان یک ابزار جدید در خرید و مصرف کالا و خدمات، تاثیرات مثبتی بر فرهنگ خرید و مصرف مردم داشته‌اند.