۴۰ نوع روش بازاریابی که برند شما باید در آن سرمایه گذاری کند

این مقاله ۴۰ روش بازاریابی حیاتی را بررسی می‌کند که هر برندی باید به آنها توجه کند. از استفاده از روش‌های مبتکرانه تا ایجاد تجارب جذاب و تأثیرگذار، این استراتژی‌ها به برندها کمک می‌کنند تا در محیط رقابتی پویا و پیچیده امروزه بدرخشند

کل بازدیدها : ۱۴۷بازدید های امروز : ۱

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲-۰۹-۲۳

۴۰ نوع روش بازاریابی که برند شما باید در آن سرمایه گذاری کند

عناوین اصلی این محتوا :

"مانند بسیاری از افرادی که در حال حاضر در این صنعت فعالیت می‌کنند، بازاریابی دیجیتال در دهه ۱۹۹۰ میلادی زاده شد. از آن زمان، این صنعت با سرعت فوق العاده رشد کرده و انواع بیشتری از بازاریابی به وجود آمده است."

"از بازاریابی در موتورهای جستجو تا بازاریابی مبتنی بر حساب، هر برند می‌تواند از ترکیب این تاکتیک‌ها برای جلب مخاطبان هدف خود و افزایش درآمد استفاده کند. برای کشف روندهای برجسته بازاریابی در سال ۲۰۲۴ و بیشتر، ادامه مطلب را بخوانید."

انواع روش های تبلیغاتی

در ادامه این موارد را باهم بررسی خواهیم نمود

۱ - بازاریابی سنتی

بازاریابی سنتی به تبلیغات برند در کانال‌های آفلاین پیش از ظهور اینترنت اشاره دارد. به عنوان مثال، پانل‌های تبلیغاتی، بیلبورد ها تبلیغات تلویزیونی و اسپات‌های رادیویی. این کانال‌های بازاریابی هنوز نقش اساسی برای برخی از برندها دارند. در واقع، یک نظرسنجی جهانی از مدیران بازاریابی بزرگترین شرکت‌ها نشان داد که بیش از ۴۰٪ از بودجه‌های بازاریابی به کانال‌های آفلاین اختصاص دارد، اما امروزه بازاریابان به طور فزاینده‌ای از جایگزین‌های دیجیتال استفاده می‌کنند.

۲ - بازاریابی دیجیتال

بله، بازاریابی دیجیتال به استفاده از ابزارها و تکنیک‌های دیجیتال برای تبلیغات و ترویج برند یا محصول اشاره دارد. این شامل استفاده از وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات گوگل، ایمیل مارکتینگ، و سایر راهکارهای دیجیتال می‌شود. استفاده از این روش‌ها به کسب و کارها کمک می‌کند تا به دقت تر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و در نتیجه، بازاریابی هدفمندتر و کارآمدتری داشته باشند. برای آشنایی با روش های تبلیغات آنلاین رایگان میتوانید مقاله  (معرفی تمامی راه های تبلیغات رایگان آنلاین) را مطالعه نمایید

۳ - بازاریابی برونگرا

مورد بعد در روش های تبلیغاتی که باید امتحان نمایید بازاریابی برونگرا می باشد . بازاریابی برونگرا به تبلیغات فرستاده شده و بدون درخواست مانند تماس‌های سرد، ارسال ایمیل به لیست‌های خریداری شده، و تبلیغات چاپی اشاره دارد. این روش بازاریابی به "خروجی" یا ارسال پیام به مخاطبان برای افزایش آگاهی از محصولات یا خدمات شما مرتبط است، بدون توجه به اینکه مخاطبان علاقه‌ای به آنها نشان داده باشند یا خیر. در بسیاری از صنایع، بازاریابی خروجی به دلیل اینکه مصرف‌کنندگان امروزی با تعداد زیادی وقفه بازاریابی مواجه هستند، کمتر کارآمد شده است و آنها اغلب نیاز دارند که به این پیام‌ها بیشتر توجه کنند.

۴ - بازاریابی درونگرا

بازاریابی درونگرا، با تمرکز بر جلب مشتریان به جای وقفه آنها، مشغول است. سرنخ‌های بازاریابی ورودی نه تنها احتمال تبدیل بیشتری دارند بلکه هزینه کسب آنها نیز کمتر است. یک گزارش اخیر نشان می‌دهد که سرنخ‌های بازاریابی ورودی حدود ۶۷٪ کمتر از سرنخ‌های بازاریابی خروجی هزینه دارند. هرچند برخی از تاکتیک‌های بازاریابی ورودی در فضای آفلاین وجود دارند، اکثریت آنها زیر چتر بازاریابی دیجیتال قرار دارند، زیرا مصرف‌کنندگان توانمند شده‌اند که آنلاین تحقیقاتی انجام دهند تا به آنها در پیشروی در مسیر خرید کمک کنند. بازاریابی ورودی بر سه پایه ساخته شده است: جلب، مشارکت و لذت. هدف اولیه این است که محتواها و تجربیات ارزشمندی ایجاد شود که با مخاطبان هماهنگ شود و آنها را به کسب‌وکار شما جلب کند. گام بعدی این است که از ابزارهای گفت‌وگویی مانند بازاریابی ایمیل، ربات‌های چت، و به طبیعت، افزودن مستمر ارزش واقعی، آنها را درگیر کنید. در نهایت، آنها را با عمل به عنوان یک مشاور و کارشناس مهربان و بلندمدت، خوشحال کنید.

۵ - بازاریابی موتورهای جستجو ( سئو سایت )

پشتیبانی سئو خدمات 40 نوع روش بازاریابی که برند شما باید در آن سرمایه گذاری کند

بازاریابی موتورهای جستجو، یا SEM، شامل تمام استراتژی‌هایی است که اطمینان حاصل می‌کند که کسب‌وکار شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو قابل مشاهده باشد. با SEM، می‌توانید کسب‌وکار خود را در اولین جایگاه قرار دهید هنگامی که یک کاربر برای یک کلمه کلیدی خاص جستجو می‌کند. طبق گزارش وضعیت روند‌های مصرف‌کننده سال ۲۰۲۳ هاب‌اسپات، جستجوی آنلاین اصلی راهی است که خریداران امروزی محصولات جدید را کشف می‌کنند - بنابراین حیاتی است که کسب‌وکار شما در پلتفرم‌های جستجویی مانند گوگل یا بینگ ظاهر شود.

دو نوع بازاریابی موتورهای جستجو وجود دارد: بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) برای نتایج جستجوی طبیعی و تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (تبلیغات گوگل) برای نتایج تبلیغاتی موتورهای جستجو. برای شروع با SEO، با عوامل رتبه‌بندی موتورهای جستجو و کلمات کلیدی متداول مرتبط با صنعت و محصولات خود آشنا شوید. سپس، به فعالیت در تولید محتوا برای ایندکس کردن توسط موتورهای جستجو که از این اصطلاحات استفاده می‌کنند، مشغول شوید. به عبارت دیگر، PPC شامل حضور در مزایده کلمات کلیدی برای قرار گرفتن تبلیغات شما از طریق پلتفرم‌هایی مانند گوگل ادز است. در نظر داشته باشید که سرمایه‌گذاری در ابزارهای مدیریت تبلیغات که به شما کمک می‌کنند کمپین‌های PPC خود را ایجاد و مدیریت کنید، مفید است.

۶ - بازاریابی محتوا

به عنوان یکی از بهترین راه‌ها برای جلب مخاطبان هدف خود، بازاریابی محتوا یک جزء اساسی از یک استراتژی بازاریابی ورودی دیجیتال موثر است. این احتمالاً دلیل این است که تقریباً نه نفر از هر ده حرفه‌ای بازاریابی که قبلاً در بازاریابی محتوا سرمایه‌گذاری کرده‌اند، قصد دارند که در سال ۲۰۲۴ این سرمایه‌گذاری را حفظ یا افزایش دهند. این نوع بازاریابی شامل ایجاد، انتشار و توزیع محتوا به مخاطبان هدف از طریق کانال‌های رایگان و محدود شده مانند پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، ویدئوها، کتاب‌های الکترونیکی و وبینارها می‌شود.

هدف بازاریابی محتوا، کمک به مخاطبان در مسیر خرید آن‌ها با افزودن ارزش و ارائه تجربه حمایتی و خوشحال‌کننده است. برای این کار، ابتدا سوالات و نگرانی‌های متداولی که خریداران شما ممکن است قبل از آماده شدن برای خرید داشته باشند را شناسایی کنید. سپس یک تقویم سرپرستی ایجاد کنید تا زمان ایجاد و اشتراک محتواهای مرتبط با این موضوعات را پیگیری کنید. یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) همچنین به شما کمک می‌کند تا سازماندهی داشته باشید و برنامه محتوا و انتشار خود را در مسیر صحیح نگه دارید.

۷ - تبلیغات شبکه های اجتماعی

با پلتفرم‌هایی مانند تلگرام، اینستاگرام، لینکدین و توییتر، برندها می‌توانند کسب‌وکارهای خود را تبلیغ کرده و با مخاطبان خود به صورت شخصی‌تر ارتباط برقرار کنند. رسانه‌های اجتماعی به عنوان یک استراتژی کنونی، برای رسیدن به خریداران تمام سنین بازهم بسیار موثر است. ۲۴٪ از نسل بومره و ۴۶٪ از مصرف‌کنندگان نسل X در گزارش سال ۲۰۲۳ اعلام کردند که در سه ماه گذشته محصول جدیدی را از رسانه‌های اجتماعی کشف کرده‌اند. با این حال، در موفقیت در رسانه‌های اجتماعی، دو عامل بسیار حیاتی هستند: ارتباط و پیوستگی. ابتدا، ارتباط: هیچکس وارد رسانه‌های اجتماعی نمی‌شود تا به دنبال چیزی برای خرید باشد. بنابراین، حائز اهمیت است که تبلیغات را با سرگرمی تعادل بدهید. تصاویر جذاب و عناوینی که مخاطبان را به لایک، اشتراک‌گذاری و نظر دادن ترغیب می‌کنند، برند شما را به مشتریان نزدیک‌تر می‌کنند.

حالا به پیوستگی بپردازیم: یک شیوه ثابت در انتشار محتوا باعث می‌شود تا دنبال‌کنندگان شما به صورت مداوم بازگردند. چگونه می‌توانند به برند شما سرمایه‌گذاری کنند اگر آن را به ندرت در تایم‌لاین خود ببینند؟ برای ایجاد دسترسی آسان به انتشار محتوا در تمام پلتفرم‌ها، چندین ابزار رسانه‌های اجتماعی این فرآیند را خودکار می‌کنند.

۸ - ویدیو مارکتینگ

بر اساس یک مطالعه اخیر، ۸۷٪ از بازاریابان اعلام کرده‌اند که اضافه کردن ویدئو به استراتژی بازاریابی شان تأثیر بازگشت سرمایه مثبتی داشته است. آیا در وب‌سایت شما، کانال یوتیوب، خبرنامه‌های ایمیل و/یا رسانه‌های اجتماعی، ویدئو می‌تواند آگاهی از برند را افزایش دهد، تبدیل‌ها را ایجاد کند، و معاملات را به اتمام برساند. برخی از برنامه‌های بازاریابی ویدئو حتی به شما این امکان را می‌دهند که بر اساس فعالیت آن‌ها، سرنخ‌ها را تجزیه و تحلیل کرده و نرساننده کنید.

۹ - بازاریابی صوتی

بازاریابی صوتی به همان اندازه به بهینه‌سازی وب‌سایت شما برای جستجوی صوتی با استفاده از کلمات کلیدی مناسب اشاره دارد و همچنین به فعالیت‌هایی که از اسپیکرهای هوشمند مانند آمازون الکسا و گوگل هوم برای افزودن ارزش به مخاطبان و پاسخ به سوالات مرتبط با موضوعات مورد علاقه آن‌ها استفاده می‌کنند. در نظر داشته باشید که این امکانات ممکن است از طریق ایجاد یک اکشن گوگل هوم یا یک مهارت الکسا ابتکاری به دست آید. به عنوان مثال، اوبر یک مهارت الکسا ایجاد کرد که به کاربران اجازه می‌داد با یک درخواست صوتی ساده تاکسی بخواهند. به همین ترتیب، TED یک ویژگی ایجاد کرد که به کاربران الکسا اجازه می‌دادند که بر اساس موضوع، تن یا سخنران، سخنرانی‌های TED را جستجو و پخش کنند. این ابزارها ممکن است به تازگی معرفی شده باشند، اما در میان بازاریابان به طور فزاینده‌ای محبوب هستند. بررسی روند بازاریابی هاب‌اسپات در سال ۲۰۲۳ نشان داد که ۴۰٪ از رهبران بازاریابی که در حال حاضر از یک شکلی از بازاریابی صوتی استفاده می‌کنند، قصد دارند که در سال آینده سرمایه‌گذاری خود را افزایش دهند.

۱۰ - ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیل برندها را از طریق ایمیل به سرنخ‌ها، امیدواران و مشتریان متصل می‌کند. کمپین‌های ایمیل می‌توانند آگاهی از برند را افزایش دهند، ترافیک را به سایر کانال‌ها هدایت کنند، محصولات یا خدمات را تبلیغ کنند یا سرنخ‌ها را به سوی یک خرید هدایت کنند. علاوه بر این، یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۲۲ نشان داد که بازگشت سرمایه از بازاریابی ایمیل ممکن است تا ۳۶ دلار برای هر دلار سرمایه‌گذاری شده باشد. ایمیل می‌تواند یک ابزار قوی باشد - اما این ضروری است که از آن به مسئولیت و در محدوده‌های قانونی استفاده شود.

آیین‌نامه‌هایی مانند GDPR و قانون CAN-SPAM از برندها می‌خواهند که با اصول مسئولیت تجاری ایمیلی مطابقت داشته باشند، که به سه اصل زیر می‌تواند خلاصه شود: فقط به افرادی ایمیل بزنید که انتظار دارند از شما بشنوند (به عبارت دیگر، افرادی که عضو شده‌اند). برای اشتراک‌گذاری به اشتراک‌گذاران ایمیل خود را آسان کنید. هنگامی که تماس می‌گیرید، شفافیت در مورد اینکه کی هستید و چرا ایمیل می‌زنید، حائز اهمیت است. با این راهنماها در ذهن، اولین چیزی که باید انجام دهید، برنامه‌ریزی برای ساخت لیست ایمیل یا پایگاه داده از افرادی که می‌توانید به آن‌ها ایمیل بزنید، است. روش‌های استاندارد شامل فرم‌های جلب سرنخ در وب‌سایت یا شراکت‌های تولید سرنخ می‌شود. سپس، به نرم‌افزار بازاریابی ایمیل و یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای ارسال، پیگیری و نظارت بر اثربخشی ایمیل‌های خود نیاز خواهید داشت. برای ارتقاء استراتژی ایمیل خود به سطح بعد و به حداکثر رساندن بهره‌وری، ممکن است بخواهید به نرم‌افزارهای اتوماسیون ایمیل نیز نگاهی بیاندازید که ایمیل‌ها را بر اساس معیارهای فعال‌سازی ارسال می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزییات بازاریابی ایمیل، دوره رایگان بازاریابی ایمیل از دانشگاه هاب‌اسپات را بپیش‌ گیرید.

۱۱ - بازاریابی گفتگویی

بازاریابی گفتگویی به هر شکل مکالمه یک به یک با مخاطبان اشاره دارد. این به احتمال یکی از راه‌های طبیعی‌تر برای ارتباط با مشتریان است و تحقیقات نشان می‌دهد که مکالمات می‌توانند یک راه موثر برای حذف موانع فرآیند خرید باشند. این حیاتی است که با مشتریان در هر شکل، زمان و مکانی که انتخاب می‌کنند، هماهنگ شوید. به عبارت دیگر، این گفتگوها ممکن است در چندین کانال انجام شود. این بیشتر از چت زنده است: از تماس‌های تلفنی، پیام‌های متنی، پیام‌رسان Facebook، ایمیل، Slack و بسیاری از رسانه‌های دیگر گسترش یافته است. وقتی شروع به کار می‌کنید، ابتدا کانال‌هایی را که مخاطبانتان بیشترین فعالیت را دارند، شناسایی خواهید کرد. این ممکن است به نظر بیاید که نسبتاً ساده است، اما موارد مشکل می‌شود هنگام مدیریت چندین کانال با جلوگیری از زمان‌های پاسخ کند، عدم ارتباط داخلی یا از دست دادن بهره‌وری. به همین دلیل ممکن است استفاده از ابزارهای بازاریابی گفتگویی، مانند یک صندوق ورودی یکپارچه، برای ساده‌سازی تلاش‌های شما مفید باشد.

۱۲ - بازاریابی همهمه ای

بازاریابی همهمه ای یک استراتژی بازاریابی ویروسی است که از محتوای خلاقانه و تازه، رویدادهای تعاملی و تأثیرگذار، و تأثیرگذاران جامعه برای ایجاد بازاریابی گفتگویی و پیش‌بینی برای محصول یا خدماتی که یک برند در حال راه‌اندازی آن است، بهره می‌برد. این رویکرد بازاریابی بر اثرات روانی مبتنی بر تحقیقات مانند FOMO (ترس از از دست دادن) و پدیده بادر-ماینهاف (همچنین به عنوان پدیده تکرار شیوه، جایی که پس از برخورد با یک محصول جدید، مصرف‌کنندگان شروع به احساس می‌کنند که آن را در همه‌جا می‌بینند) ساخته شده است. بازاریابی بازاریابی زمانی بهتر کار می‌کند که به زودی با تأثیرگذاران تماس بگیرید و یک برنامه‌ای برای ایجاد گویی اطراف برند خود قرار دهید. همچنین، برای پیگیری از اثربخشی تلاش‌های خود، در نرم‌افزارهای گوش به شبکه‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری کنید که به شما کمک می‌کند تا نظر مخاطبانتان را در چه حالی حفظ کنید.

۱۳ - اینفلئونسر مارکتینگ

اینفلوئنسر

با همکاری با بلاگرها در حوزه شما، بازاریابی اینفلوئنسر به برند شما این امکان را می‌دهد که به یک جامعه موجود از پیروان فعّال رسانه‌های اجتماعی متصل شود. تأثیرگذاران به عنوان متخصصان در حوزه‌های خود محسوب می‌شوند و با یک مخاطبی که شما می‌خواهید به آن دست یابید، وفاداری و اعتماد برقرار کرده‌اند. این برنامه‌ها بخش قابل توجهی از یک استراتژی بازاریابی مدرن را تشکیل می‌دهند: امروزه، ۸۸٪ از بازاریابان دارای بودجه بازاریابی تأثیرگذار مخصوص خود هستند و یک چهارم کاربران رسانه‌های اجتماعی در سال ۲۰۲۳ اعلام کردند که محصولی را بر اساس توصیه تأثیرگذار خریده‌اند. برای شروع بازاریابی تأثیرگذار، ابتدا باید استراتژی بازاریابی تأثیرگذار خود را ایجاد کرده و تعیین کنید که با چه نوع تأثیرگذاری می‌خواهید همکاری کنید. سپس، باید معیارهایی برای تأثیرگذار خود ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید که با استراتژی و بودجه شما هماهنگ هستند. عواملی که باید در نظر گرفته شوند، شامل حوزه کاری آن‌ها، اندازه مخاطبانشان و معیارهای فعلی آن‌ها است. از آنجا که می‌توانید تأثیرگذاران را پیدا کرده و با ایشان تماس بگیرید از طریق: تماس دستی در رسانه‌های اجتماعی.استفاده از یک پلتفرم بازاریابی تأثیرگذار.استخدام یک آژانس برای انجام تحقیقات و پیگیری به جای شما. در مقاله راهنمای جامع تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ در خصوص این موضوع کاملتر بخوانید .

۱۴ - بازاریابی جلب

هدف هر استراتژی بازاریابی جلب و نگهداری مشتریان است، اما انواع مختلف بازاریابی بر روی مراحل خاص مسیر خرید متمرکز هستند. بازاریابی جلب بر روی مراحل "جلب" و "تبدیل" تمرکز دارد، جایی که هدف شما تبدیل افراد غریبه به سرنخ‌های فروش شده است. آنچه بازاریابی جلب را از سایر انواع بازاریابی متمایز می‌کند این است که این به فراتر از تیم بازاریابی می‌رود و اغلب با همکاری تیم خدمات مشتری و موفقیت همراه است. چرا؟ چرا که مشتریان راضی بهترین ترویج‌کنندگان شما هستند. بازاریابی جلب می‌تواند شامل چندین تاکتیک باشد تا موتور تولید سرنخ برای سازمان شما ایجاد شود. این تاکتیک‌ها ممکن است شامل ارائه محصولات freemium، راه‌اندازی مراکز آموزشی، تنظیم کپی‌رایتینگ در وب‌سایت شما، بهینه‌سازی نرخ تبدیل، و بهینه‌سازی سرنخ باشد. این ممکن است شامل یک استراتژی بهینه‌سازی و نگهداری سرنخ برای تسهیل انتقال بین بازاریابی و فروش باشد.

۱۵ - بازاریابی زمینه‌ای

بازاریابی زمینه‌ای به تلاش‌هایی اشاره دارد که با استفاده از رفتار منحصر به فرد مرور آنلاین کاربران، آگهی‌های مختلف را بر روی وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی به آنها هدف می‌کند. بیش از ۴۰٪ از شرکت‌کنندگان در یک مطالعه اخیر اعلام کردند که احتمال خرید از برندهایی که آگهی‌ها را به صورت خاص به آنها تنظیم می‌کنند، بیشتر است، که نشان می‌دهد این نوع رویکرد وابسته به زمینه می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر نرخ تبدیل شما داشته باشد. پس چه چیزی برای عمل به این امر لازم است؟ یک CRM به همراه ابزارهای بازاریابی قدرتمند مانند CTAs هوشمند می‌توانند وب‌سایت را به نظر بیایانی مشابه "یک داستان ماجراجویی خود را انتخاب کنید" تبدیل کنند، که کاربران را قادر می‌سازند تا به سرعت و به طور مؤثر اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کرده و اقدام کنند. البته، بازاریابی زمینه‌ای نیاز به استراتژی و برنامه‌ریزی دقیق دارد.

۱۶ - بازاریابی شخصی‌سازی شده

بازاریابی شخصی‌سازی به هدف ایجاد یک تجربه بازاریابی سفارشی برای هر کاربر در سراسر برند شما می‌پردازد. این می‌تواند به سادگی افزودن نام کاربر در خط موضوع یک ایمیل یا ارسال پیشنهادات محصول بر اساس خریدهای گذشته باشد. به عنوان مثال، محصولات نرم‌افزاری مانند Versium Reach به بازاریابان این امکان را می‌دهند که با تجزیه و تحلیل جامع و شخصی‌سازی شده، به مشتریان B2B یا B2C خود هدف بزنند. البته، برای اینکه این نوع بازاریابی به طور اتفاقی به عنوان ترسناک به نظر بیاید، آسان است. با این حال، مطالعات نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان با تجربه‌های شخصی‌سازی، به ویژه زمانی که راحتی را افزایش می‌دهند و یک سفر خرید لذت‌بخش‌تر فراهم می‌کنند، به طرز شگفت‌آوری راحت هستند. به عنوان مثال، گزارش اخیر نشان داد که ۷ نفر از هر ۱۰ مصرف‌کننده، تا زمانی که بازاریابان تنها از داده‌هایی که مصرف‌کنندگان به طور آگاهانه و مستقیم با ایشان به اشتراک گذاشته‌اند، استفاده کنند، با شخصی‌سازی موافق هستند.

۱۷ - بازاریابی برند

بازاریابی برند همه چیزی را شامل می‌شود که شما برای تشکیل دید عمومی از برند خود و برقراری ارتباط عاطفی با مخاطبان هدف انجام می‌دهید. این شامل داستان‌سرایی، خلاقیت، شوخی و الهام می‌شود. هدف این است که تفکرات را به وجود بیاورید و گفت‌وگوهای مثمرثمری ایجاد کنید تا برند شما به خاطر بیاید و با احساس مثبت مرتبط شود. قدرت یک داستان جذاب را ارزیابی کنید: تحقیقات روان‌شناس هاروارد، جروم برونر، نشان داده است که حقایق ۲۲ برابر احتمال دارند به خاطر بیافتند اگر به عنوان بخشی از یک داستان به اشتراک گذاشته شوند. برای شروع بازاریابی برند، باید خیلی خوب بخوانید که کاربران خود را چقدر درک کنید و چه چیزی با آن‌ها همخوانی دارد. همچنین باید موقعیت خود در بازار و اینکه چه چیزی شما را از رقبایتان متمایز می‌کند، را در نظر بگیرید. این می‌تواند به شکل ارزش‌های شما و آنچه شما برای آن ایستاده‌اید، شکل دهد و اطلاعات حیاتی برای کمپین‌های داستان‌سرایی شما فراهم کند.

۱۸ - بازاریابی پنهان

نوع دیگر انواع روش های بازاریابی که ارزش امتحان کردن دارد بازاریابی پنهان می باشد . بازاریابی پنهانزمانی اتفاق می‌افتد که برندها محصولات یا خدمات خود را به مصرف‌کنندگان تبلیغ می‌کنند که درک نمی‌کنند که به آن‌ها بازاریابی شده‌اند. به عنوان مثال، اگر شما یک برنامه تلویزیونی تماشا کنید و یک محصول دارای برند به تصویر کشیده شود، ممکن است شما به تازگی هدف یک کمپین بازاریابی پنهان قرار گرفته باشید. تا زمانی که شما و هر کسانی که با آن‌ها همکاری می‌کنید، در مرزهای هر قانون افشای تبلیغات مربوط باقی بمانید و از کمپین‌های ناپسند یا گمراه‌کننده خودداری کنید، بازاریابی پنهان می‌تواند یک روش مؤثر برای تبلیغ محصولات شما باشد. اما برای موفقیت این نوع بازاریابی، برندها باید فرصت‌هایی را پیدا کنند که با هویت و ارزش‌های برندشان همخوانی دارد.

۱۹ - بازاریابی پارتیزانی

بازاریابی پارتیزانی یا گوریلا، افزایش آگاهی از برند را با قرار دادن فعالیت‌های برند جسور و باهوش در مکان‌های فیزیکی با ترافیک بالا انجام می‌دهد. نمونه‌هایی از بازاریابی گوریلا شامل تغییر محیط‌های شهری در فضای باز، تبلیغات در طول یک رویداد زنده (بدون مجوز از حامیان یا برگزارکنندگان)، ترفندهای عمومی و جستجوی گنجینه هستند. این می‌تواند یک راه هزینه‌ای برای جلب توجه گسترده باشد. با این حال، تاکتیک‌های گوریلا غیرمعمول می‌توانند همچنین به عقب برگردند اگر مخاطب نیاز به درک آنها داشته باشد، به نظر بی‌احترامی بیافتند یا توسط شرایط جوی، نیروی انتظامی یا سایر عوامل خارج از کنترل برند متوقف شوند. اگر به دنبال الهام‌بخشی هستید، به این فهرست از نمونه‌های موثر بازاریابی گوریلا نگاهی بیندازید، از پاپ‌سیکل‌های انسان‌انداز بانتی در خیابان‌های نیویورک گرفته تا پروفایل Tinder ددپول.

۲۰ - بازاریابی همسان یا نیتیو

بازاریابی همسان زمانی اتفاق میوفتد که برندها تبلیغات و سایر محتواهای خود را به گونه‌ای سفارشی کنند که به‌صورت بی‌درنگ با حس، نگاه و عملکرد پلتفرمی که در آن منتشر می‌شوند، همگون شوند. این امر هنگامی حائز اهمیت است که برندها با ناشران همکاری کنند تا محتوای حمایتی را برای مخاطبانشان ایجاد و توزیع کنند. با بهره‌گیری از تخصص ویرایشی خود و همزمان اطمینان از اینکه تبلیغات برند تا حد امکان تجربه کاربر را مختلف نکنند، برندها می‌توانند نرخ تبدیل و شناخت برند را افزایش دهند. به واقعیت بخورد که تبلیغات نیتیو یک جزء عظیم از استراتژی بازاریابی شرکت‌های بسیاری است و درآمد تقریباً ۱۰۰ میلیارد دلاری برای تبلیغات نمایشی نیتیو در ایالات متحده در سال ۲۰۲۳ مورد انتظار است. راه‌های خلاقانه‌ای برای نگرانه کردن به بازاریابی نیتیو وجود دارد. به عنوان مثال، یک وبلاگ نویس دستور پخت می‌تواند یک پست مهمان حمایتی از یک جمع‌آورنده‌ی شراب با عنوان "بهترین دسرهای حاصل از شراب برای فصل تعطیلات" داشته باشد. این کاملاً به خوبی کنار پست‌های معمولی وبلاگ قرار گیرد و به‌عنوان یک تبلیغ ناخودآگاه اما مؤثر برای برند شراب عمل کند. برای بهره‌مندی از بازاریابی نیتیو باید با نشریات تماس گرفته یا از یک شبکه تبلیغاتی نیتیو که کمک به یافتن و تسهیل قرار دادن تبلیغات می‌کند، استفاده کنید.

۲۱ - بازاریابی همکاری فروش

زمانی که یک کسب‌وکار به یک برند دیگر، به نام همکار یا شریک همکاری، به ازای هر خریدی که مشتری از طریق تاکتیک‌های ترویجی همکار انجام دهد، پاداشی به نام کمیسیون می‌دهد، این بازاریابی همکاری نامیده می‌شود. این رویکرد در میان تأثیرگذاران محبوب است، اما برندها هم می‌توانند از آن برای تبلیغ محصولات یا خدمات دیگر شرکت‌هایی که با محصولات خود همخوانی دارند، استفاده کنند. ۸۳٪ بازاریاب از نوعی بازاریابی همکاری برای افزایش شناخت برند استفاده می‌کنند. اگر از قبل دارای دارایی‌های بازاریابی هستید که به‌طور مداوم سرنوشت مشتریان یا یک شبکه فعال رسانه‌های اجتماعی تولید می‌کند، بازاریابی همکاری یک راه عالی برای بهره‌گیری بیشتر از این دارایی‌هاست. یک محصول یا برند را انتخاب کنید که به‌طور نزدیک با محصول یا خدمات شما هماهنگ باشد (اما با شما رقابت نکند) و آن را به مخاطب خود تبلیغ کنید. بازاریابی همکاری همچنین یک راه هزینه‌ای برای گسترش شناخت برند شما و یک جایگزین عالی برای بازاریابی تأثیرگذار است. و بهترین قسمت این است که هر کسب‌وکار می‌تواند در هنگام راه‌اندازی یک برنامه بازاریابی همکاری، قوانین خود را طراحی کند تا به نیازهای منحصر به فرد خود بپردازد.

۲۲ - بازاریابی شراکتی

بازاریابی شراکتی، همچنین به نام بازاریابی مشترک، یک همکاری بازاریابی است که دو یا چند برند در یک کمپین بازاریابی همکاری می‌کنند و نتایج را به اشتراک می‌گذارند. این یک ابزار عالی برای تولید سرنخ است که به برندها اجازه می‌دهد به یک مخاطب دست یابند که ممکن است هنوز بخواهند به آن دست یابند. ایده بازاریابی با همکاری قبلاً معرفی شده بود، اما این رویکرد اخیراً محبوبیت بیشتری پیدا کرده است: در سال ۲۰۲۲، بازاریابان ۴۰٪ از بودجه‌های بازاریابی خود را به فعالیت‌های شراکتی اختصاص دادند و ۷۲٪ نیز برنامه داشتند که سرمایه‌گذاری خود را در زمینه شراکت‌ها افزایش دهند. برای اینکه شراکت‌ها کار کنند، برندها باید محصولات یا خدمات تکمیلی و شخصیت‌های کاربری مشابهی داشته باشند. مهم‌ترین امر این است که باید همچنین در زمینه اهداف مشترک خود تطابق داشته باشند و به ذهنیت همکاری و تیمی بپیوندند.

۲۳ - بازاریابی محصول

بازاریابی محصول فقط به معنای گرفتن تصاویر محصول یا اجرای کمپین‌های راه‌اندازی نیست. این در مورد افزایش تقاضا برای یک محصول و به‌کارگیری آن از طریق قرارگیری، پیام‌رسانی و تحقیقات بازار است. بازاریابان محصول در تلاقی تیم‌های محصول، فروش، بازاریابی و موفقیت مشتری قرار دارند. این یک نقش بحرانی برای هر شرکت است، شاید هم به همین دلیل باشد که بیش از یک سوم رهبران بازاریابی مورد بررسی در سال ۲۰۲۳ برنامه دارند تا تلاش‌های استخدام برای مدیران بازاریابی محصول را افزایش دهند. این بازاریابان متمرکز بر محصول با انواع توابع سازمانی همکاری می‌کنند و با پشتیبانی از فعال‌سازی فروش و استراتژی‌های بازاریابی هماهنگ شده هستند.

۲۴ - بازاریابی مبتنی بر حساب

بازاریابی مبتنی بر حساب (ABM) یک استراتژی بازاریابی فوق تمرکز است که تیم‌ها یک پیش‌نمونه یا مشتری را به عنوان بازار خود در نظر می‌گیرند. این تیم‌های بازاریابی محتوا ایجاد می‌کنند، رویدادها را برگزار می‌کنند و کمپین‌ها را راه‌اندازی می‌کنند که به افراد خاص مرتبط با آن حساب خاص اختصاص دارد، به جای هدف‌گذاری یک صنعت یا منطقه کلی. این استراتژی به برندها این امکان را می‌دهد که کمپین‌های شخصی‌سازی‌شده را برای مشتریان ایده‌آل خود طراحی کنند و وقت و منابع خود را به افرادی اختصاص دهند که نشانه‌های رفتار با اندازه بالا دارند. یک مطالعه اخیر نشان داد که دو تا از سه برند و ۷۰٪ از بازاریابان از ABM در تلاش‌های بازاریابی خود بهره‌می‌برند. برای پیوستن به آنها، ابتدا حساب‌های کلیدی را شناسایی کنید. سپس، پیام‌ها را بر اساس مسائلی که برای آنها مهم‌تر است، ایجاد کنید. در نهایت، یاد بگیرید چگونه این پیام‌ها را در عمل اجرا کنید با درس مقدماتی ABM از HubSpot. برای ساده‌تر کردن تلاش‌های خود، همچنین می‌توانید ارزیابی کنید که آیا نرم‌افزار ABM مناسب تیم شما است یا خیر.

۲۵ - بازاریابی مشتری

برخورد با بازاریابی، جایی که تمرکز بر جلب مشتریان جدید است، بازاریابی مشتری بر روی حفظ مشتریان موجود تمرکز دارد. هدف این است که مشتریان خود را به فرهنگ‌های برند تبدیل کنید تا با محصول یا خدمات شما راضی شده و خدمات مشتری عالی را فراهم کنید. هزینه جذب مشتری بسیار بیشتر از هزینه حفظ یا افزایش فروش به مشتریان موجود است، بنابراین برندها می‌توانند از سرمایه‌گذاری در این نوع بازاریابی سود بسیاری کسب کنند. اما برای بهره‌مند شدن از این مزایا، تیم‌های بازاریابی مشتری باید به طور مداوم به بهبود تجربه مشتری کار کنند. این به معنای انجام هر کاری است که ممکن است مطمئن شوید مشتریان شما پس از ارائه محصول یا خدمات شما با یک انطباق عالی باقی بمانند. راه‌های ساده برای این کار شامل کاهش اصطکاک در فرآیند خدمات مشتری، ارائه منابع خودکاری مانند پایگاه‌های دانش آنلاین و استفاده از نرم‌افزار خدمات مشتری برای مدیریت و اتوماسیون تعاملات می‌شود.

۲۶ - بازاریابی دهان به دهان

نظر شما به کدام یک دارای اعتماد بیشتر است: نظر دوست شما یا یک برند؟ پاسخ واضح است. به همین دلیل بازاریابی دهان به دهان به اندازه زیادی قدرتمند است. طبق یک نظرسنجی اخیر از نیلسن، ۹۲٪ از مصرف‌کنندگان بیشتر به توصیه‌های دوستان و خانواده‌شان اعتقاد دارند تا به هر نوع تبلیغاتی. البته، شما نمی‌توانید اجباری را ایجاد کنید، اما می‌توانید برند خود را به گونه‌ای قرار دهید که احتمالاً این اتفاق بیافتد. به عنوان مثال، استراتژی‌های زیر می‌توانند به شما کمک کنند تا به مشتریان راضی این امکان را بدهید که به راحتی نظرات خود را در مورد برند شما منتشر کنند:

- ایجاد محتوای قابل به اشتراک و ویروسی
- ارائه برنامه‌های ارجاع و وفاداری
- درخواست نظرات پس از ارائه محصول یا خدمات.

۲۷ - بازاریابی ارتباطی

بازاریابی ارتباطات، نوعی بازاریابی مشتری است که بر تقویت ارتباطات عمیق‌تر و معنادارتر با مشتریان تمرکز دارد تا ایجاد وفاداری بلندمدت به برند را ترویج کند. این تلاش‌ها بر روی پیروزی‌ها یا معاملات فوری تمرکز ندارند. به جای اینکه درباره برنامه‌های کوتاه‌مدت یا معاملات فروش تمرکز کنند، این موضوعات در مورد ایجاد فرشتگان واقعی برند هستند که برند شما را در شبکه‌های خود تبلیغ می‌کنند. کلید برنامه‌ریزی موثر در این زمینه، تمرکز بر خرسندی مشتریانی است که از رضایت خود از برند شما مطلع هستید. برای شناسایی این مشتریان از نرم‌افزار بازخورد مشتری برای اجرای یک کمپین امتیاز ترویجی خالص (NPS) استفاده کنید. سپس راه‌هایی برای تبدیل این مشتریان خوشحال به طرفداران دائمی برند ایجاد کنید. از آنجا می‌توانید از آنها درخواست کنید که نظریه بگذارند، در یک مطالعه موردی شرکت کنند یا به شما در دستیابی به اهدافتان کمک کنند.

۲۸ - بازاریابی تولید شده توسط کاربران

بازاریابی تولید شده توسط کاربران زمانی رخ می‌دهد که کسب و کارها از حضور مخاطبان خود برای مشارکت در ایجاد مواد بازاریابی بهره‌می‌برند. راه‌های خلاقانه زیادی برای تشویق کاربران به ایجاد این محتوا وجود دارد. مثلاً می‌توانید چالش هشتگ در رسانه‌های اجتماعی برگزار کنید و از دنبال‌کنندگان خود بخواهید تا یک جینگل تولید کنند. یا کاربران را دعوت کنید تا تصاویر یا ویدئوهای خود را در حال استفاده از محصول شما به اشتراک بگذارند و یک قرعه‌کشی برگزار کنید تا افراد را به مشارکت بیشتر ترغیب کنید. چرا برندها از این رویکرد استفاده می‌کنند؟ بیش از دو سوم بازاریابان موافقند که مسابقات اجتماعی، کمپین‌ها و سایر محتواهای تولید شده توسط کاربران، نشاندهندهٔ افزایش مشارکت و نرخ تبدیل هستند. علاوه بر این، این رویکرد هزینه‌ای مؤثر، ارتباطات قوی‌تر با مخاطبین را ایجاد می‌کند و آگاهی برند را افزایش می‌دهد.

۲۹ - بازاریابی دانشگاهی

بازاریابی دانشگاهی به تبلیغ محصولات یا خدمات به دانشجویان در دانشگاه اشاره دارد، اغلب با همکاری نمایندگان برند دانشجویی که به افزایش آگاهی از کسب و کار کمک می‌کنند.

این استراتژی به ویژه موثر است زیرا دانشجویان در آمریکا تقریباً ۷۰٪ از ساعت‌های بیداری خود را در دانشگاه سپری می‌کنند.

به همین دلیل اغلب می‌توان دید که بازاریابان دانشگاهی در حال تبلیغ محصولات در غرفه‌های رویداد، برگزاری رویدادهای خود یا توزیع هدایا در محوطه دانشگاه هستند.

۳۰ - بازاریابی مجاورتی

بازاریابی مجاورتی یا نزدیکی یک استراتژی بازاریابی محلی و هدفمند است که از موقعیت مکانی کاربران به منظور نمایش تبلیغات مرتبط با محصول یا خدمات بهره می‌برد. به عنوان مثال، اگر کنار یک فروشگاه بستنی قدم بزنید، ممکن است یک اعلان دریافت کنید که شما را از تخفیف ویژه برای یک طعم خاص در آن فروشگاه مطلع سازد. چندین روش وجود دارد که بازاریابان می‌توانند کمپین‌های بازاریابی نزدیکی را پیاده‌سازی کنند: بیکان‌های بلوتوث. وای-فای. کد QR. NFC. گیوفنسینگ. با پیشرفت این فناوری‌ها، صنعت بازاریابی نزدیکی تا سال ۲۰۳۰ به نزدیک ۳۰۰ میلیارد دلار رشد خواهد کرد. و این بیشتر از اعلان‌های مختص مکان نیست: برندها می‌توانند از این ابزارها برای برگزاری بازی گنج، بازیابی کاربرانی که خریدی انجام نداده‌اند، یا به سادگی بیشتر درباره رفتار کاربران خود بیاموزند.

۳۱ - بازاریابی رویداد ها

شما یک رویداد برای راه‌اندازی یک محصول جدید دارید. حالا چگونه می‌توانید مخاطبان هدف خود را وادار به حضور کنید؟ در اینجا استراتژی بازاریابی رویداد وارد می‌شود. در یک نظرسنجی بیش از هزار رهبر بازاریابی جهانی، بیش از نیمی از آن‌ها رویدادهای حضوری یا مجازی را یکی از موثرترین کانال‌های بازاریابی نام برده‌اند. یک رویداد - کارگاه آموزشی، سمینار، نمایشگاه تجاری، کنفرانس یا فروشگاه موقت - به برندها کمک می‌کند که به طور مستقیم با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند و روابط دائمی بسازند. اما برای بهینه‌سازی بهترین استفاده از این سرمایه‌گذاری‌های گاهی گران، برندها باید استراتژی جامعی برای تبلیغات رویدادی خود پیش ببرند، از ابزارهای خلاقیتی برای افزایش پیش‌خوانی استفاده کنند و بهترین کانال‌ها برای افزایش آگاهی را تعیین کنند.

۳۲ - بازاریابی تجربیاتی

بازاریابی تجربیاتی به مفهوم بازاریابی رویدادی سنتی فراتر می‌رود و شامل رویدادها، تجارب، و تعاملات حضوری و مجازی می‌شود که اتصالات عاطفی دائمی بین یک برند و مخاطبان هدف خود را ایجاد می‌کند. این پروژه‌ها یک گام به جلوی بازاریابی رویدادی می‌روند با هدف ایجاد تجربه‌ای جادویی برای شرکت‌کنندگان. بازاریابی تجربیاتی به شرکت‌کنندگان چیزی ارائه می‌دهد که می‌توانند پس از پایان رویداد با خود ببرند — به جز اطلاعات، البته. بنابراین، این موضوع اغلب باعث حیرت‌آور بوده که ۸۳٪ از بازاریابان قصد دارند سرمایه‌گذاری‌های خود در زمینه بازاریابی تجربیاتی را ادامه دهند یا افزایش دهند.

۳۳ - بازاریابی تعاملی

بازاریابی تعاملی یک استراتژی بازاریابی مبتنی بر رویدادهای محرک است که یک گفتگو بین یک برند و مخاطبانش ایجاد می‌کند. بر اساس رویدادهای محدوده‌ای از پیش تعریف شده، برند به صورت خودکار به رویکرد خود تطبیق می‌دهد، امکان پاسخگویی به رفتار کاربران به صورت لحظه‌ای را فراهم می‌کند. به عنوان مثال، فرض کنید که شما در وب‌سایت یک کتابفروشی به دنبال یک خاطره‌نویسی می‌گردید، اما بدون انجام خرید از وب‌سایت خارج می‌شوید. درباره‌ی کتابفروشی همچنان باز شده است، ممکن است در باره‌ی خاطره‌نویسان دیگر پیشنهادهایی ببینید. این استراتژی با تنظیم خود به منظور برآورده ساختن نیازهای مصرف‌کنندگان، افزایش نرخ تبدیل و فراهم کردن یک تجربه مشتری برتر، تغییر می‌کند.

۳۴ - بازاریابی جهانی

بازاریابی جهانی به فرآیند توسعه تلاش‌های بازاریابی خود به عنوان گامی به سوی جلب مخاطبان جدید در سراسر جهان اشاره دارد. این کار چیزی کوچک نیست: بازاریابی جهانی مؤثر نیازمند تحقیقات بازاری بسیار است تا تعیین شود محصول یا خدمات در کدام ناحیه بهترین بازخورد را خواهد داشت و چگونه بهترین راه برای بازاریابی آن در آن منطقه است.

به عنوان مثال، یک شرکت غذایی مستقر در آلمان را در نظر بگیرید. اگر تیم تصمیم به گسترش به ایالات متحده بگیرد، ممکن است لازم باشد تا تغییراتی در مواردی مانند منو، بسته‌بندی، قیمت‌گذاری و تبلیغات اعمال کند که بهترین تطابق را با مخاطبان آمریکایی داشته باشد.

همانطور که جهان هرچه بیشتر به یکدیگر متصل می‌شود، بسیاری از کسب‌وکارها با چالش‌های مشابهی روبه‌رو خواهند شد. در واقع، یک نظرسنجی اخیر نشان داد که جلب مخاطبان جهانی یکی از دو مشکل اصلی که رهبران بازاریابی امروز با آن روبرو هستند، می‌باشد. برای حل این چالش‌ها، بازاریابان باید یک دید جهانی را به خود جلب کنند و در یک استراتژی بازاریابی جهانی جامع سرمایه‌گذاری کنند.

۳۵ - بازاریابی چند فرهنگی

البته، گسترش جغرافیایی تنها زمانی نیست که یک برند با مخاطبان جدید روبرو می‌شود. برای هدفگذاری افراد با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف در یک مخاطب کلان برند، توسعه و اجرای یک استراتژی بازاریابی چندفرهنگی ضروری است. با افزایش تنوع جمعیت‌ها، نیاز به یک رویکرد چندفرهنگی تنها فوری‌تر خواهد شد. این شامل تحقیقات عمیق برای درک نیازها و ارزش‌های این جوامع متنوع است، و همچنین کار دقیق برای یافتن پیام‌دهی مناسب برای ارتباط با این گروه‌ها می‌شود.

۳۶ - بازاریابی مبتنی بر اطلاعات

بسیاری از تاکتیک‌های بازاریابی بر روی احساسات تمرکز دارند، اما گاهی اوقات منطق و اطلاعات می‌تواند نقش مهمی ایفا کند. این نوع رویکرد به نام بازاریابی اطلاعاتی شناخته می‌شود. همانطور که پژوهشگران از ایندید توضیح می‌دهند: "مصرف‌کنندگان ارزش کمپین‌های بازاریابی اطلاعاتی را که به آن‌ها امکان می‌دهند ارزش محتوای تبلیغاتی را درک کنند، ارزان می‌شناسند. به جای تصاویر انتزاعی، نشان دادن ویژگی‌های محصول می‌تواند به مخاطبان نشان دهد چگونه یک محصول برای آن‌ها مفید است." این بدان معناست که باید به برجسته کردن مزایای ویژگی‌های محصول، چگونگی حل مشکلات مشتریان شما و مقایسه آن با محصولات رقبا پرداخت.

۳۷ - بازاریابی متقاعد کننده

برخلاف بازاریابی اطلاعاتی، بازاریابی متقاعدکننده به طور هدفمند از احساسات کاربران بهره می‌برد. این کمپین‌ها به هدف دارند که مخاطبان خود را به چیزی حس کنند، این احساسات را با یک برند مرتبط کنند و اقدامات مطلوب را ایجاد کنند. تکنیک‌های بی‌شماری وجود دارد که بازاریابان می‌توانند برای متقاعدکردن مصرف‌کنندگان به خرید محصول یا خدمات استفاده کنند. به عنوان مثال، اصل کمبود به پدیده روان‌شناختی اشاره دارد که مردم احتمالاً محصولی را خریداری می‌کنند اگر فکر کنند که احتمالاً به مدت طولانی دیگر در دسترس نخواهد بود. به همین ترتیب، مطالعات نشان داده‌اند که قیمت‌های پایان‌یافته به ".۹۹" به عنوان کمتر درک می‌شوند نسبت به آن‌هایی که فقط یک سنت بیشتر هستند، که باعث می‌شود مصرف‌کنندگان با وجود تفاوت ناچیز در قیمت واقعی، احتمال خرید بیشتری داشته باشند. البته همچون هر تلاش بازاریابی دیگر، این استراتژی‌ها تنها زمانی مؤثر هستند که شناخت کاملی از خریداران هدف و دانسته باشید چه چیزی با جمهور هدف شما هماهنگ خواهد شد.

۳۸ - بازاریابی حمایتی

در بازاریابی حمایتی، برندها خود را به مسائل اجتماعی متصل می‌کنند در حالی که کالاهای خود را تبلیغ می‌کنند. به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است تبلیغ کند که خرید از برندش منجر به کمک به یک خیریه خاص خواهد شد. باعث می‌تواند همچنین فراتر از یک کمپین تکیه برود. هویت کلی برخی از برندها با یک مسئله خاص هماهنگ شده است. به عنوان مثال، برند جواهرات لوکس Civil 20٪ از سود خود را به بنیان‌گذاران و کارآفرینان ناپدید شده اختصاص می‌دهد. آیا این موضوعات موقت یا دائمی هستند، سه سوال را قبل از شروع با باعث بازاریابی باید در نظر بگیرید: برند من به چه موضوعاتی بیشتر اهمیت می‌دهد؟ چگونه می‌توانیم از موقعیت خود برای حمایت از این موضوعات استفاده کنیم؟ چگونه می‌توانیم به افراد مخاطب و مشتریان درباره تلاش‌هایمان اطلاع دهیم و آن‌ها را برای مشارکت ترغیب کنیم؟

۳۹ - بازاریابی جنجالی

بازاریابی جنجالی از موضوعات تکان‌دهنده و جدل‌برانگیز برای جلب توجه به یک کمپین استفاده می‌کند. اما این اهمیتی به پلاریته اجتماعی نمی‌دهد. هدف اصلی بازاریابی جدلی جلب توجه افراد و معرفی بحث‌هاست، اما نباید باعث دور شدن مصرف‌کنندگان شود. این رویکرد مزایا و معایبی دارد. از یک طرف، اقدامات جدل‌برانگیز ممکن است ویروسی شده و هیجان اطراف برند شما را افزایش دهد. با این حال، خطر وجود دارد که ممکن است مصرف‌کنندگان پتانسیلی را از دست بدهید و تصویر برند خود را تأثیر منفی بگذارید. در واقع، مثال‌های زیادی از بازاریابی جدلی ناموفق وجود دارد، از تبلیغات حداقل گوشت‌خوری برگر کینگ تا تبلیغ ترازوی "پدر مرده" مک‌دونالد، بنابراین حواستان باشد که با دقت این مسیر را طی کنید.

۴۰ - بازاریابی میدانی

بازاریابی میدانی، همچنین به نام فروش میدانی معروف است، یک شکل از بازاریابی سنتی است که شامل رفتن به جوامع برای تبلیغ محصولات یا خدمات به صورت مستقیم به مخاطبان هدف می‌شود. این کار را می‌توان با توزیع نمونه محصول، ارائه دموی محصول یا پخش برگه انجام داد. با وجود افزایش محبوبیت استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال، رهبران بازاریابی موافقند که هنوز هم جایگاه مهمی برای این تلاش‌های بازاریابی حضوری وجود دارد. بیش از نیمی از بازاریابانی که به تازگی مورد نظر قرار گرفته‌اند، رویدادهای فیزیکی و نمایشگاه‌ها، و همچنین اجتماعات و گروه‌های مشتریان را در میان کانال‌های موثرترین بازاریابی میانه‌ای لیست کرده‌اند.

بهترین روش های بازاریابی

در بازاریابی، راه درست یا غلط وجود ندارد تا زمانی که با هدف مورد نظر شما ارتباط برقرار کرده و بازگشت سرمایه را فراهم کند. بیشتر شرکت‌ها از ترکیب استراتژی‌های بالا برای تولید لید و جلب مشتریان استفاده می‌کنند. در نهایت، شما باید بر اساس محصول، اصل هدف، و منابع منحصر به فرد شما، انتخاب کنید که کدام استراتژی برای کسب و کار شما بیشتر مناسب است.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید